Půjde zároveň o první zkoušku nově se tvořícího českého výběru, v němž mohou v kvalifikačních utkáních proti Islandu, Dánsku, Walesu a Litvě startovat hráči narození v roce 2002 a mladší. 

Předchozí výběr „Lvíčat“ se letos v červnu představil na mistrovství Evropy v Gruzii, kde obsadil v základní skupině třetí místo a nepostoupil do vyřazovacích bojů.

Nyní startuje nová éra, kterou mužstvo zahájí právě přípravným zápasem na Slovácku proti hostitelům příštího Eura. 

„Pro náš tým jde o generálku na kvalifikační cyklus a jsme rádi právě za konfrontaci se Slovenskem. Rozhodně půjde o velmi užitečnou prověrku proti týmu, který už zahajuje přípravu na šampionát jako jeho jistý účastník. My se těšíme na malé derby proti našim sousedům, což je vždy prestižní záležitost. Budeme se chtít dobře naladit právě na kvalifikační start,“ řekl trenér českého týmu Jan Suchopárek.

Slovensko je od rozdělení federace nejčastějším soupeřem české jednadvacítky.

Obě strany se dosud poměřily již dvanáctkrát, dvakrát z toho v kvalifikaci: Češi si zatím připsali šest výher, tři zápasy skončily nerozhodně a třikrát se z vítězství radovalo Slovensko.

Poslední vzájemný duel se datuje k červnu 2019, kdy český tým zvítězil 2:1 v přípravném duelu v Rakousku.

Slovensko se může opřít o zajímavou generaci mladých hráčů z ročníku 2003, kteří loni obsadili 5. místo na domácím mistrovství Evropy, kvalifikovalo se na letošní mistrovství světa U20 v Argentině, na němž se probojovalo do osmifinále. Někteří z nich se mohou objevit právě také v nové reprezentaci do 21 let.

Český tým oznámí nominaci na zářijové zápasy na konci srpna. 

Informace o předprodeji vstupenek na duel se Slovenskem v Uherském Hradišti budou zveřejněny v průběhu srpna.