Hlučané proti účastníkovi pražské I. A třídy potvrdili roli favorita, zvítězili rozdílem tří branek.

„Byl to klasický první přípravný zápas. Bylo vidět, že jsme hráli po dlouhé pauze. Hlavně první poločas nebyl podle mých představ. Ale ve druhé půli se kluci zlepšili, rozběhali a soupeře přehráli,“ uvedl trenér Hluku Václav Uhlíř.

Celku ze Slovácka v Praze scházeli Sopůšek, Zelinka, Lipoti, Uhlíř a Skovajsík. Duel byl pro třetí tým krajského přeboru Zlínska zajímavým zpestřením.

„Zápas domluvil Jenda Dohnal, protože za ně předtím hrával. Část týmu do Prahy odjela už v pátek večer, zbytek dorazil vlakem v sobotu. Udělali jsme si takový společný výlet,“ uvedl s úsměvem Uhlíř.

K dispozici má stejný kádr jako na podzim. Žádné změny se v Hluku v zimní pauze neudály. Jenom mladík Zlínský absolvuje přípravu s dorostem Slovácka.

Spartak se v dalším utkání představí na umělé trávě v Kroměříži, kde v neděli 4. února vyzve divizní Skaštice.

Fotbalista Strání Jiří Švrček (černý dres) vstřelil Brumovu dvě branky.
Strání i bez kanonýra Mikloviče nasázelo Brumovu šest branek za poločas

První letošní přípravný duel zvládli také fotbalisté Bojkovic. Slovácká Viktoria na umělé trávě v Hrádku přestřílela Lysou pod Makytou 5:4. Dvěma brankami se proti účastníkovi šesté slovenské ligy blýskl navrátilec do Bojkovic Andrlík.

„Úvod utkání patřil nám. Okolo dvacáté minuty jsme se dostali do vedení 2:0. První gól vstřelil Martinec, druhý z penalty Andrlík. Poté nastalo až moc velké uklidnění a soupeř snížil na 2:1. Po dalších pěti minutách nádhernou střelou zvýšil Filip Kalík na 3:1, ale následoval další gól do naší sítě,“ hodnotí na klubovém webu bojkovický brankář Filip Urbánek.

Těsně před přestávkou dokázal ještě Andrlík na zadní tyčce doklepnout centr Gorčíka a poločas ovládla Slovácká Viktoria 4:2. Oba týmy o poločasové přestávce prostřídaly sestavy. Úvod druhého poločasu patřil Slovákům, kterým se po penaltě a střele z vápna podařilo srovnat na 4:4.

„Za tohoto stavu následovala hra mezí vápny a k žádným vážnějším ohrožením branky ani na jedné straně nedošlo. Okolo sedmdesáté minuty prostřídal i soupeř a již se jen čekalo, jestli se podaří někomu vstřelit vítězný gól. To se nakonec v poslední minutě podařilo Marianu Vargovi, který nám přesnou hlavičkou zajistil těsné vítězství,“ prohlásil Urbánek.

Dalším bojkovickým soupeřem bude v sobotu 3. února Brumov.

Přípravný fotbal -
SK Slovácká Viktoria Bojkovice - Lysá pod Makytou 5:4 (4:2)
Branky Bojkovic: Andrlík 2 (1x z penalty), Martinec, F. Kalík, Varga
Bojkovice 1. poločas: Urbánek - Kundrata, Jančařík, Varga, Kalina, Kalík Filip, Gago Jan, Gorčík, Dolina Vojtěch, Martinec, Andrlík.
Bojkovice 2. poločas: Urbánek - Kalík Martin, Jančařík, Varga, Kalina, Kalík Filip, Gorčík, Andrlík, Kundrata, Gago Petr, Bania.

TJ Praga Praha - Vysočany – Hluk 1:4
Branky Hluku: Jan Dohnal 2, Štefan Bartošek, David Matejka.