Domácí trenér Zlínský postrádal dovolenkujícího se Sopůška, dlouhodobě zraněného kanonýra Tomáše Martiše i Zelinky, jehož setrvání v Hluku je nejisté.

Přípravný fotbal -
SPARTAK HLUK – AGRO VNOROVY 4:1 (1:1)
Branky:
M. Zalubil, Blaha, Šimoník, Kukla - Pelucha.
Hluk: Pěgřim - Škorec, Horák, Lipoti, Skovajsík - Řiháček, Pančík, Šimoník, Kukla - R. Martiš, M. Zalubil. Střídali: Gašek, Kročil, Přecechtěl, Blaha, Vozár a Sabo.

Dres Spartak po několika lety navlékl Lipoti, Řiháček, loňský žák Pančík či navrátilec Martin Zalubil.

„První poločas byl vyrovnaný. Obě mužstva dobře kombinovala, ale šance se nerodily,“ uvedl sekretář klubu Martin Dostal.

První příležitost měl z úniku velmi dobře hrající Kukla, ale selhal. Až ve 29. minutě se dobře uvolnil Martin Zalubil a trefil se náramně. V závěru prvního poločasu však Pelucha přehodil vyběhnuvšího Pěgříma a srovnal na 1:1.

„Do druhého poločasu nastoupila mužstva obměněna a náš tým získal převahu jak herní, tak i výsledkovou,“ hlásil Dostal.

V 50. minutě unikl po pravé straně Kukla, našel Blahu, který vrátil Spartaku vedení. Vzápětí se Blaha výborně uvolnil, přihrál Šimoníkovi a ten překonal brankáře Motyčku potřetí.

V 72. minutě Motyčka, jenž před několika lety hájil i barvy Hluku, místo odkopu malé domů, míč chytil a rozhodčí Bartoň nařídil trestný kop. Šimoník to pěkně přihrál Kuklovi a ten trefil šibenici vnorovské branky. 4:1.

„Ve druhém poločase jsme si vytvořili hodně šancí, hostům došly síly a snad jedinkrát ohrozili branku Gaška,“ uvedl Dostal.

Zkušený záložník Michal Ondica (v modrém dresu) v Kunovicích končí a stejně jako Radek Bihári odchází do sousedního Rakouska.
Změny v Kunovicích: opory mířící do Rakouska nahradí navrátilci ze Slovenska

Agru, které postoupilo do jihomoravské I. A třídy, v Hluku scházeli Janda, J. Bittner, Slavík a M. Kočiš. Mazák Janoušek dorazil až na posledních třicet minut.

„Výsledek odpovídá dění na hřišti. My jsme nasadili mladé kluky, kteří sice chtěli hrát fotbal, ale teprve sbírají zkušenosti mezi muži. Soupeř nás ve druhém poločase přehrál a zaslouženě vyhrál,“ sportovně přiznal hrající funkcionář Vnorov Marek Janoušek.

Celek z Veselska v letní přestávce přivedl z Kozojídek univerzála Jana Hodonského, z opor nikdo neodešel. Příští týden vyzve dorost Starého Města. Hluk hraje v sobotu v Brumově.