Výhru celku z Uherského Hradiště brankami zařídily Krejčířová, Morávková, Střížová a Polášková, gól Horních Heršpic v úvodu druhé půle zaznamenala Ježková.

1. fotbalová liga žen, 9. kolo -
LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE – 1. FC SLOVÁCKO 1:4 (0:2)
Branky:
47. Ježková - 15. Krejčířová, 20. Morávková, 51. Střížová, 90. Polášková. Rozhodčí: Soukupová - Čampišová, Koryčanská (Vidlák). 
Žluté karty: Dianišková, Lišková, Ruslerová (všechny Horní Heršpice). Diváci: 100.
Slovácko: Bednaříková – Trčková, Sedláčková (66. Ohlídalová), Janků, Pěčková – Janíková (66. Bielikova), Krejčířová (78. Krejčířová), Morávková (56. Bayerová) – Žufánková, Waltrová (66. Polášková), Střížová. Trenér: Vlachovský.

„Jsem spokojený s tím, jak jsme se prezentovali. Odehráli jsme velmi dobrý zápas a vytvořili si fakt obrovské množství šancí, ale s jejich proměňováním už to bylo horší. Radost nemám ani z jediné hrubky, kterou soupeř potrestal a byl z toho gól. Jinak je naše vítězství přesvědčivé a poměrně vysoké. Čekali jsme těžký zápas a jsem rád, že jsme ho takto zvládli,“ prohlásil trenér Slovácka Petr Vlachovský.

Jeho tým byl od začátku lepší a v prvním poločase svoji herní převahu vyjádřil dvěma brankami.

Nejprve se v 15. minutě do protipohybu brankářky Jílkové trefila Krejčířová, brzy nato přidala druhý zásah Morávková. Slovenská fotbalistka se prosadila po skrumáži ve vápně Lokomotivy.

Hned v úvodu druhé půle dokázala sice dokázala snížit domácí Ježková, která v minulosti působila ve Slovácku, ale naděje Lokomotivy na zvrat rázně utnula přesně hlavičkující Střížová. Triumf favorita v nastaveném čase završila opět hlavou střídající Polášková.

Fotbalistky Slovácka se pokusí sobotní venkovní výhru potvrdit i ve středu doma se Slavií Praha. Atraktivní dohrávka 5. kola začíná na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sedmnáct hodin.

„Určitě v zápase nebudeme mít tolik vyložených šancí, proto je potřeba zlepšit produktivitu. Slavia je jiný level, ale věříme si na ni a chceme ji potrápit,“ prohlásil Vlachovský.

Podle kouče Slovácka je tým vedený bývalým reprezentantem Karlem Pitákem na tom lépe než rival ze Sparty. „V derby sice byla Sparta lepší, ale Slavii se daří prosazovat na mezinárodní scéně. Dlouhodobě je na tom lépe,“ míní.

Vlachovský se ve zbytku podzimu musí obejít bez zraněné stoperky Jelínkové, v Brně nehrála ani Američanka Bicknell, nad její účastí ve středečním zápase visí otazník.

Naopak brankářka Růžičková už je fit a v sobotu byla připravená mezi náhradnicemi.