Devětapadesátiletý Soldán se s vedením slováckého klubu dohodl ve středu, v pátek už povede první trénink.

„Znám nejen prostředí, protože Ostrožskou Novou Ves jsem před pár lety vedl tři sezony v krajském přeboru, ale taky všechny kluky ze současného výboru, protože jsem je trénoval. Po půlročním nuceném oddechu mě již svědily ruce i nohy. Jsem rád, že se do toho fotbalového kolotoče vracím zpátky. Společnými silami chceme mužstvo oživit a dostat fotbal v Ostrožské Nové Vsi trošku někam jinam,“ říká Libor Soldán.

Bývalý útočník či stoper Brna či Synotu se na další práci v novém klubu těší. Dobře zná taky soupeře, protože ve zlínské I. B skupiny C před odchodem do Veselí nad Moravou dlouho působil, když vedl Staré Město.

S Jiskrou se sice již nepotká, ale další okresní rivalové v soutěži zůstali. „Čekají nás zajímavé zápasy, samé derby,“ uvedl Soldán.

Kádr Ostrožské Nové Vsi mnoha změn nedoznal. Skončil pouze Petr Štefánek, jenž se vrátil do Velké nad Veličkou. Pokračovat zřejmě nebude ani Marek Szabo. Ten bydlí v Kroměříži a láká jej angažmá v Chropyni, kam to má blíž.

Fotbalista Lukáš Kučera nastřílel v dresu Matzenu sto branek.
Do Kunovic dorazili čtyři borci z Rakouska, výraznou posilou je Šmatelka

Posilou je zkušený Ondřej Machala, jenž v minulém ročníku pomohl béčku Hluku k postupu do okresního přeboru i k triumfu v poháru.

Z Lipova se vrátil Jakub Hůsek, ze sousední Ostrožské Lhoty dorazil domů František Konečný a působení v Brně ukončil Vojtěch Pančík.

„Padala tam i další jména, ale kluky musím nejprve poznat,“ říká Soldán.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi, kteří se budou na novou sezonu chystat dvakrát týdně, první zápas odehrají v neděli 23. července, kdy doma v rámci 1. kola Poháru hejtmana Zlínského kraje vyzvou Újezdec.

V případě vyřazení si budou hledat soupeře pro generálku.

Nový ročník odstartují v Polešovicích.