„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože soupeř se posílil a celkově se ženský fotbal v Liberci zkvalitnil. Jsme nesmírně rády, že bereme tři body,“ uvedla kapitánka Slovácka Eliška Janíková.

1. fotbalová liga, dohrávka 1. kola: FC SLOVAN LIBEREC – 1. FC SLOVÁCKO 1:2 (0:1)
Branky: 47. Křivská - 17. Střížová, 77. Krejčířová. Rozhodčí: Holakovská - Ratajová, Hrušková (Bohuněk). Žluté karty: Bužková - Janíková, Krejčířová, Waltrová. Diváci: 50
Liberec: Pižlová - Huvarová, Košíková, Šušolová, Harvilová (46. Dinh Thanhová) - V. Černá, Buryánová, Bužková (78. Antalová), Kantarská - T. Černá – Křivská.
Slovácko: Bednaříková - Valášková (73. Sedláčková), Bláhová (83. Janků), Jelínková, Pěčková - Bicknell, Bielikova (62. Krejčířová), Janíková - Střížová, Žufánková (73. Waltrová), Morávková (73. Bayerová).

Celku z Uherského Hradiště na severu Čech vyšel vstup do zápasu a v 17. minutě šel po individuální akci Střížové do zaslouženého vedení.

„Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Daly jsme první gól a celkově měly více ze hry. Navíc jsme měly minimálně dvě stoprocentní šance na to, abychom navýšily skóre a uklidnily hru,“ uvedla Janíková.

Fotbalistky Slovanu s přibývajícími minutami srovnaly hru a krátce po změně stran i skóre, když se ve 47. minutě prosadila Křivská. „Po změně stran jsme brzy inkasovali a zápas se bohužel změnil ve fotbalovou válku,“ posteskl si trenér Liberce Petr Vlachovský.

„Hra se ve druhém poločase vyrovnala a i kvůli těžkému terénu se zjednodušila, k vidění byla spousta soubojů. Naštěstí se nám po hezké akci podařilo vstřelit druhý gól a zápas dotáhnout do vítězného konce, ačkoliv si soupeř ještě v závěru vytvořil tlak,“ přidala Janíková.

Bojovný duel rozhodla akce ze 77. minuty. Po centru Sedláčkové se trefila Krejčířová. „Závěr byl hodně hektický se šancemi na obou stranách,“ poznamenal Vlachovský.

Jeho tým už ale vedení 2:1 nepustil a přes celou republiku si na Moravu odvezl všechny body.

„Po Spartě jsme bohužel prohráli další utkání, které jsme prohrát nemuseli. Prvních třicet minut jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře, byli jsme nepřesní, pomalí, zaskočení aktivitou Slovácka, které využilo jednu akci, ze které dalo gól. Poté měl soupeř ještě dvě šance, ve kterých nám pomohla brankářka Pižlová. Ale po třiceti minutách jsme začali být aktivnější, vyrovnali jsme hru,“ hodnotil duel trenér Liberce Petr Myslivec.

„Ve druhém poločasu jsme už byli lepším týmem. Dali jsme vyrovnávací branku a hnali se za vítězstvím, ale bohužel tři nebo čtyři jasné šance jsme neproměnili,“ povzdechl si.

Severočešky se ještě v nastaveném čase dožadovaly odpískání pokutového kopu, sudí Holakovská ale prohřešek proti pravidlům nezaregistrovala, a tak se hrálo dál. „Z našeho pohledu se měla kopat penalta za ruku, ale rozhodčí to neviděla, a tak jsme nedokázali získat ani remízový bod,“ dodal smutně Myslivec.

Fotbalistky Slovácka zakončí anglický týden v sobotu na hřišti v Radvanicích proti Baníku Ostrava.