Celku z Uherského Hradiště i po dělbě bodů tleskalo více než tři stovky diváků, které o Velikonocích dorazily na Městský stadion Miroslava Valenty a napínavý sváteční duely si náramně užily.

„Holky zaslouží za svůj výkon i přístup absolutorium. Celý zápas odmakaly. Hrály obětavě s maximálním úsilí. Obrovskou vůlí a nasazením jsme vedení drželi až do 93. minuty. Remíza je nakonec asi zasloužená, nás samozřejmě mrzí, že jsme přišly v závěru o výhru, protože nám fakt chyběl jen kousek,“ uvedl trenér Slovácka Miroslav Zbořil.

1. fotbalová liga žen, 14. kolo -
1. FC SLOVÁCKO - AC SPARTA PRAHA 2:2 (1:0)
Branky: 31. Nyby, 66. A. Polášková – 48. Beckman, 90.+3 Bužková. Rozhodčí: Čampišová – Fraňková, Buchtová (Peřina). Diváci: 325.

Tým i přes domácí ztrátu chválil. „Sparta je teď v laufu. Předvádí skvělé výkony, hraje výborný fotbal. Takovýto zápas s takto těžkým soupeřem může náš mladý tým posunout,“ ví dobře.

Hráčkám poděkoval za výkon i přístup, nezapomněl ani na diváky. „Lidé viděli, že holky nic nevypustily, odvedly maximum. Je to škoda, protože k výhře nám nechyběl kus, ale jenom kousek,“ dodal s úsměvem.

Sparťanky měly po většinu utkání převahu, ale své šance nedokázaly přetavit v gól. Do vedení tak šly domácí fotbalistky. Po půlhodině hry zakončila rychlý brejk Nyby. Moravanky s jednogólovým vedením odcházely i do šaten.

Fotbalisté Kunovic (bílé dresy) v 15. kole I. A třídy skupiny B zdolali poslední Koryčany 1:0.
Fotbal trpěl, Kunovice těší body. Vyhrát si nezasloužil nikdo, glosoval Hastík

Hned v úvodu druhého dějství se prosadil i favorit. Hlavou se trefila Beckman. Do hry se po dlouhé době také dostala Lucie Martínková, ale ani bývalá reprezentantka nepomohla letenským k obratu.

Naopak se opět radovalo Slovácko, když mu vrátila vedení Aneta Polášková.

Zdroj: Youtube

Toužené výhry se ovšem svěřenkyně trenéra Zbořila nedočkaly, v nastaveném čase totiž vyrovnala povedenou střelou střídající Bužková.

„Je veliká škoda, že jsme nevyhrály. Podle mě jsme hrály velice dobře, plnily jsme vše co jsme si řekly v kabině. Plnily jsme i cíle, které jsme si určily. Škoda, že jsme to nedotáhly, ale dobrý bod a jedeme dál,“ uvedla střelkyně druhé domácí branky Aneta Polášková.

Sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski vyměnil Osvětimany za Ořechov.
Šumulikoski hrál poprvé za Ořechov, obrat završil v poslední minutě Hynčica

Podobně mluvila i záložnice Nela Krejčířová.

„Do zápasu jsme nastoupili s velkým nasazením. Nechtěli jsme dát Spartě nic zadarmo, což se nám podařilo. Byly jsme strašně blízko třem bodům. Mrzí nás, že jsme dostali v závěru gól na 2:2 Všechny holky ale nechaly na hřišti všechno. Jsem na ně strašně pyšná. Nezbývá nám nic jiného než dál pracovat a jít dál,“ pronesla.

Fotbalistky Slovácka skončily po základní části třetí. Druhá Sparta ztrácí na vedoucí Slavii před nadstavbou již sedm bodů.

„Pro nás je to katastrofa, ztracená sezona. Všechno bylo špatně od začátku, všude jsme byly pozdě, nebyly jsme přesné, a pak nemůžeme hrát tu svoji hru, vůbec nic nám nevycházelo,“ hodnotila duel sparťanka Kateřina Bužková.