Za celek z Uherského Hradiště dvakrát skórovala Aneta Polášková, další branky favorita přidaly Ferencová s Jančářovou. Hostující brankářka Růžičková neinkasovala.

„Za vítězství jsme rádi, splnili jsme cíl, se kterým jsme do zapasu šli, získat tři body a neinkasovat. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Až na prvních patnáct minut jsme v zápase dominovali a soupeři vlastně nedovolili žádnou větší šanci," uvedl trenér Slovácka Miroslav Zbořil.

Úvod zápasu však z hostující strany dobrý nebyl. „Lehce jsme ztráceli míče, situace jsme řešili komplikovaně a soupeř měl asi čtyři rohy, ale ty jsme ubránili," říká Zbořil.

„Po těchto patnácti minutách jsme začali přebírat iniciativu, lépe jsme kombinovali a byli více trpěliví," pokračuje.

Starší dorostenci Slovácka (bílé dresy) na Širůchu podlehli rivalovi ze Zlína 1:3.
Dorostenci Slovácka nezvládli derby s posledním Zlínem, prohráli 1:3

Hostující tým šel do vedení ve 23. minutě, na konci přímočaré akce byla přesně zakončující Ferencová. Zanedlouho přidala přesný zásah Jančářová a třetí gól do šatny trefila Aneta Polášková. Ta se trefila i ve druhém poločase a Slovácko se radovalo také z výhry 4:0.

„Po vedoucí brance jsme se uklidnili a po zbytek zápasu se hrálo víceméně jen na polovině domácích. Přidali jsme další tři branky, měli i další dobré situace ke skórování," uvedl Zbořil.

Velkým pozitivem kromě předvedené hry a výsledku byl také návrat uzdravených fotbalistek Slovácka Sabiny Střížové a Sofie Anny Škerdové po vleklých zraněních.

„Teď máme čtrnáct dní volno, protože na řadu přichází reprezentační srazy. Holkám přeji, ať se jim v reprezentaci daří, my se budeme připravovat na další zápas, který nás čeká v neděli 5. listopadu doma s Pardubicemi," dodává Zbořil.

Zdroj: FAČR
Zdroj: Libor Kopl

I. fotbalová liga žen, 8. kolo -
LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE - 1. FC SLOVÁCKO 0:4 (0:3)
Branky: 44. a 68. A. Polášková, 24. Ferencová, 31. Jančářová. Rozhodčí: Čampišová – Holakovská, Marušinová (Prokop). Diváci: 100.
Slovácko: Růžičková – Pěčková (68. V. Polášková), Obadalová, Klímová, Trčková (75. Škerdová), Krejčířová, Ferencová, Jonášová, Tulkki (68. Bayerová), Jančářová (61. Žufánková), A. Polášková. (75. Střížová). Trenér: Zbořil.