Závěrečný nedělní duel základní části ženské ligy rozhodl nákop Američanky Blethenové.

„Strašně důležité bylo, že Nela Krejčířová šla za tím nakopnutým balonem a podstoupila souboj s hostující gólmankou, která si míč srazila do brány,“ míní domácí trenér Petr Bláha.

Celek z Uherského Hradiště zvítězil na Širůchu 1:0 a upevnil si třetí příčku v tabulce. Moravanky od vysněné účasti v předkole Ligy mistrů dělí jen nadstavbová část, ve které se utkají se Spartou, Slavií a lepším z dvojice Liberec – Plzeň.

„Čekají nás další kvalitní zápasy. Jsem rád, že utkání odehrajeme. Pro nás rozhodně mají smysl, protože pokud klapne Liga mistryň, jednodušší střetnutí v nich rozhodně nebudou,“ ví dobře.

Brankářka Slovácka Barbora Růžičková (vlevo) při reprezentačním srazu.
Brankářka Růžičková o emocích při penaltách: Šílené! Ženské EURO oplakala

Nadstavbová část ale začne až za pár týdnů, do té doby jsou na programu odložené dohrávky kvůli covidu. Ženy Slovácka mají před startem další fáze sezony na čem pracovat. „Snad se ve výkonech posuneme ještě dál,“ přeje si.

Byť Moravanky sbírají body a vyhrávají, herně to týmu po restartu drhne, což potvrdil i nedělní duel na Širůchu. „Herně to pořád není ono,“ přiznává Bláha. „Od některých hráček očekávám víc. Zatím hrají na sedmdesát až osmnáct procent,“ míní.

Závěrečné kolo základní části opravdu nenabídlo žádné spektákl. Slovácko sice mělo herně navrch, ale ve finální fázi se soužilo. Střelu Friedrichs zblokovala hostující obrana, dorážka Janíková šla mimo. Po patičce Dubcové se do zakončení dostala znovu Friedrichs, ale i tento pokus skončil nezdarem.

Severočešky zahrozily pouze v úvodu střetnutí, jinak se spíše bránily. Domácí tým, který na konci první půle přišel o zraněnou stoperku Sedláčkovou, měl i ve druhé půli navrch, kombinace ale brzdily nepřesnosti a četné ztráty.

Celek z Uherského Hradiště tak hrozil hlavně po standardních situacích. Friedrichs po centru Dubcové vychytala brankářka Zuchová, která se vyznamenala i po hlavičce Jelínkové. Osamocená Blethen zase po rohu mířila vedle. Mezi tři tyče se nevešla ani rána aktivní Američanky Friedrichs,

Slovan se po většinu času bránil, směrem dopředu toho moc nepředvedl. Šanci Folprechtové zmařil dobrým zákrokem brankářka Růžičková.

Fotbalistky Slovácka po třech zápasech znovu zvítězily.
Fotbalistky Slovácka udolaly poslední Pardubice. V nastavení rozhodla Pěčková

Rozhodnout mohla na druhé straně Friedrichs, její dělovka se ale taky neujala.

Klíčová chvíle přišla až 87. minutě. Přímý kop Blethenové z poloviny hřiště propadl brankářce Liberce až do branky. Hostující tým už neměl čas na odpověď.

„Pro nás to nebyl jednoduchý zápas. Sice jsme byli častěji u míče, ale hráli jsme příliš složitě. Navíc se nám nedařilo kombinace, většinu herních situací jsme řešili špatně,“ povzdechl si Bláha. „Holky chybnými a nepřesnými přihrávkami samy sebe dostávají pod tlak, což je jeden z našich největších problémů. Jsem ale rád, že jsme nakonec těžké utkání zvládli. Tři body jsou pro nás hodně důležité,“ vnímá Bláha.