Liga mistryň 2022/23 - 1. kolo, skupina 2
O 3. místo: 1.FC SLOVÁCKO – BREIDABLIK 0:3 (0:1)
Branky:
44., 79. a 81. Hálfdánardóttir. Rozhodčí: Turi – Käosaar, Briggs (Marriott). Žlutá karta: Janíková (Slovácko). 
Slovácko: Růžičková – Valášková, Sedláčková, Jelínková, Pěčková – Bicknell, Janíková (70. Jonášová), Bielikova (80. Krejčířová) - Střížová, Žufánková (80. Bayerová), Morávková (57. Polášková). Trenér: Vlachovský.
Finále o postup: FC Minsk – Rosenborg BK hraje se v 17.00

„Být to poprvé, tak si člověk řekne, že je to zápas blbec, ale ono ti je poněkolikáté. Naše finální řešení je zatím na úrovni okresního přeboru, k tomu nejsme stoprocentní vzadu, proto jsme v Lize mistryň propadli,“ míní trenér Slovácka Petr Vlachovský.

„Efektivita je klíč k úspěchu, my jsme ji neměli a proto jsme úspěšní nebyli,“ ví dobře.

Tým z Uherského Hradiště před soubojem o třetí místo změnil sestavu a také rozestavení, porážce ale stejně neunikl. „Změny nám pomohly, i když výsledek je hrozný,“ míní. 

Podle Vlachovského měly Moravanky vytěžit daleko víc hlavně z první půle. „Měli jsme v ní výraznou převahu a několik možností, které mohli skončit gólem. Před přestávkou jsme navíc udělali obrovskou chybu, když přihrávka brankářce není prudká a je to 0:1,“ smutnil.

Další důležitý okamžik přišel v 60. minutě, kdy Američanka Bicknell neproměnila velkou šanci. „Ke konci jsme hru otevřeli, což Islanďanky potrestaly,“ dodal zklamaně.

Utkání začalo ve vysokém tempu a hned ve 2. minutě se dostala do šance Hailey Bicknell, ale její pokus dokázala zlikvidovat brankářka Perssonová.

Vzápětí na druhé straně zabránila gólmanka Slovácka Růžičková ve skórování Albertsdóttirové a Halldórsdóttirové.

Následovala série rohových kopů Breiðabliku, tři rohy během tří minut zahrávala i Janíková. Ty však zůstaly nevyužity.

K zakončení se dostala i Bielikova, která minula branku a na druhé straně si připsala další zákrok Růžičková, když musela zasahovat proti přímému kopu Albertsdóttirové. Tři minuty před přestávkou donutila Perssonovou k zákroku Morávková.

Těsně před přestávkou už se měnilo skóre v neprospěch Slovácka. Georgsdóttirová našla přihrávkou střelkyni Hálfdánardóttirovou a ta se nemýlila.

Před brankou Breiðabliku zkoušela ještě do poločasu srovnat Žufánková a Morávková, ale obě neúspěšně.

Po hodině hry nejprve Růžičková vychytala šanci Hálfdánardóttirové a následné dvě šance Albertsdóttirové skončily mimo. Na druhé straně neuspěla zakončující Střížová.

Do šance se ještě dostala Američanka Bicknell, ale dobře chytající Perssonová vyrovnání nedopustila. Slovácko za nepříznivého stavu 0:1 otevřelo hru a islandský celek nekompromisně trestal. O další dvě branky se postarala Hálfdánardóttirová. Celek z Uherského Hradiště tak prohrál i čtvrtý zápas UEFA Women's Champions League.

Po návratu do Česka se fotbalistky Slovácka začnou chystat na opožděný start ženské ligy. V sobotu na hřišti v Kunovicích vyzvou Horní Heršpice.