Celek z Uherského Hradiště se v Maďarsku zdrží až do neděle. Zázemí našel v hotelu Globall, připravovat se bude v tamním tréninkovém centru. Součástí kempu budou i dvě náročná utkání s týmy ETO FC Győr a MTK Hungária FC.

„Vzhledem k reprezentačním akcím jsme se teprve tento týden sešli v kompletním složení, i proto soustředění přikládáme velkou váhu. Čekají nás dva kvalitní zápasy s elitními týmy z Maďarska. Ve sportovním centru Telki jsou špičkové podmínky pro sportovní soustředění, proto si všichni vážíme toho, že tu můžeme být,” uvedl na klubovém webu trenér fotbalistek Slovácka Petr Vlachovský.

K dispozici má třiadvacet hráček. Kromě tradičních opor dá šanci i dvěma letním posilám. Jako první se v Uherském Hradišti hlásila brankářka Adéla Fraňková z Lokomotivy Brno.

„Slovácko mě oslovilo, sice jsem déle přemýšlela, ale vzhledem k tomu, že jde dlouhodobě o jeden z nejlepších ligových týmů, tak to pro mě bude dobrá volba. Ze začátku se budu snažit především posouvat, zlepšovat a co nejvíce podporovat tým,“ pronesla usměvavá osmnáctiletá gólmanka.

Druhá posila dorazila ze Slovenska. Osmnáctiletá útočnice Anna Škerdová působila ve Slovanu Bratislava. „Chtěla bych se individuálně posunout a zlepšit, ale i pomoci svými výkony týmu k co nejlepším výsledkům a v boji o místenky do Ligy mistryň,“ říká šikovná fotbalistka.

Naopak doma zůstaly Lucie Jelínková s Janou Žufánkovou. „Obě jsou zraněné a na několik týdnů mimo hru,“ posteskl si Vlachovský.

Prvním soupeřem Moravanek v Telki bude v pátek od 16 hodin ETO FC Győr, hned v sobotu dopoledne (11.00) nastoupí uherskohradišťský ženský tým ke druhému přípravnému střetnutí s MTK Hungária FC.

Slovácko už jedno utkání za sebou má. V sobotu v Budapešti podlehlo po bezbrankovém prvním poločase podlehlo domácímu Ferencvárosi 0:6.