„Los nám přidělil soupeře, kteří možná nemají až takový zvuk, ale v ženském fotbale patří k velmi silným týmům. Čekají nás hodně těžké zápasy. Těšíme se na nové zkušenosti a srovnání se špičkovými týmy Evropy," prohlásil po pátečním losu kouč Slovácka Petr Bláha.

Kristýna Janků si nejvíce přála Arsenal nebo španělské Levante. „Bordeaux bylo u mě asi na čtvrtém místě, ale rozhodně se na utkání moc těším. Francouzská liga patří k těm nejlepším v Evropě, takže to bude určitě zajímavé srovnání,“ ví dobře zkušená obránkyně.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v pátek remízovali s druholigovým ruským Orenburgem.
Slovácko v přípravě poprvé zaváhalo. Remizovalo s ruským Orenburgem

Janků věří, že se společně s týmem na těžkou šichtu připraví co nejlépe. „A i když si samozřejmě uvědomujeme, jak těžká zkušenost nás čeká a víme, že Bordeaux bude favoritem, půjdeme do toho s tím, že chceme vyhrát,“ říká odhodlaně.

„Nepřipouštím si, že bychom něco vzdali předem, i tady platí, že všechno je možné. A kdo ví, třeba ještě bude příležitost splnit si svůj dětský sen a s Arsenalem se potkat v dalším kole," dodává s nadějí v hlase.

Utkání je na programu ve středu 18. srpna, souboj o postup do další fáze i duel o třetí místo se odehraje o tři dny později. Program skupiny B se uskuteční ve švédském Kristianstadu.

„Pořádat miniturnaj chtěly tři týmy, jediné Bröndby pořádat nechtělo a svým hlasem rozhodlo o tom, že se bude hrát ve Švédsku. Mrzí nás jen to, že se náš sen pořádat skupinu v Uherském Hradišti bohužel nenaplní," uvedl Bláha.

Letošní ročník Ligy mistryň se hraje v novém formátu a Česká republika bude mít poprvé tři zástupce v soutěži. V prvním kole ligové části se představí i třetí tým české nejvyšší soutěže Slovácko.

Talentovaný záložník Martin Kudela je nováčkem v kádru Slovácka.
Slovácko má Kudelu. Ondra je bratr, ale za Slavii nehraje, směje se talent

Tato fáze soutěže se odehraje formou miniturnajů čtyř týmů, které se hrají systémem semifinále a následně finále a o třetí místo. Do druhého kola postoupí pouze vítěz skupiny.

Sparta a Slavia se zapojí do soutěže ve druhém kole a soupeře se dozvědí 22. srpna. Letenský tým se zúčastní mistrovské části, vicemistryně z Edenu čeká ligová část. Bude se hrát systémem doma/venku a vítězky postoupí do skupinové fáze, která je další letošní novinkou soutěže.