„Míšu znám dlouho. Její práci jsem sledoval, vím, co umí. Vím, jaké má výsledky a úspěchy. Je to ambiciózní trenérka, která má nejvyšší UEFA licenci. Nebylo jednoduché ji dostat z Prahy, ale tím, že pochází z Moravy, jsem ji nemusel přesvědčovat tak dlouho. Jsem moc rád, že jsme se dohodli. Věřím, že spolupráce bude fungovat a že bude oboustranně prospěšná,“ přeje si nejen vedoucí ženské složky ve Slovácku Svatopluk Macek.

Celek z Uherského Hradiště, který znovu skončil v první ženské lize třetí za mistrovskou Slavií a druhou Spartou, chce dál prohánět soupeře z Prahy, bojovat o nejvyšší příčky.

„Cíle jsou pořád stejné. Chceme vychovávat a rozvíjet naše mladé hráčky, postupně je zapracovávat do žen a posouvat dál, zároveň být ale i výsledkově úspěšní,“ říká Macek.

„Víme, že Slavie je nyní odskočená, ale se Spartou jsme letos sehráli velmi vyrovnané zápasy a chyběl nám jenom kousek, abychom ji porazili. Rozdíl nebyl tak velký. Věřím, že se jí můžeme ještě více přiblížit,“ uvedl.

Sedmnáctiletý útočník Lukáš Novotný podepsal ve Slováckou tříletou smlouvu.
Slovácko si pojistilo kapitána dorostu. Talent Novotný dává góly pouze hlavou

Zatímco letos si ženy Slovácka Ligu mistrů nezahrají, v příští sezoně už jim třetí příčka zase zajistí postup do předkola prestižní soutěže, což je pro všechny v klubu dostatečná motivace.

Fotbalistky Slovácka už sice mají po sezoně, ale i dál se scházejí, udržují v kondici.

„Tento týden už je režim takový volnější. Třeba ve čtvrtek se holky rozdělí do skupinek a zapojí se do tréninků s žákyněmi a přípravkami,“ informuje Macek.

Klasickou letní přípravu odstartují Moravanky v pátek 5. července, kdy se jich ujme nová trenérka Daněčková. Už předtím si ale budou plnit individuální tréninkové plány.

Fotbalista Patrik Blahůt podepsal ve SLovácku smlouvu do 31. prosince 2026.
Slovácko uplatnilo opci na Blahúta, s klubem podepsal smlouvu do konce roku 2026

Vedení klubu nyní řeší skladbu kádru. Některé hráčky jsou totiž na odchodu, další by mohly přijít.

„Něco máme domluveného, ale dokud to není potvrzené, nechci o tom mluvit. To stejné platí i pro odchody,“ dodává Macek.