„Řeší se to. Hodně o to stojím,“ přiznává rodačka z Olomouce.

Ve Slovácku je od léta 2018. Za tu dobu udělala velký progres, zlepšila se, dozrála.

Rok 2023 byl nejlepším v její kariéře. Vše odstartovala premiérová trefa v reprezentačním dresu, když na turnaji Cup of Nations 2023 rozhodla druhý duel proti Jamajce.

S ženským týmem slavila postup v Lize národů, těžké zápasy absolvovala i se Slováckem, které je po podzimu třetí v české nejvyšší soutěži. „Dařilo se mi i individuálně ani z pohledu družstva to nebylo špatné. Snad to tak bude pokračovat dál,“ přeje si.

Celek z Uherského Hradiště by rád udržel a obhájil třetí pozici, velkým lákadlem je však další účast v prestižní evropské soutěži. „Rády bychom šly před Spartu na druhé místo a zabojovaly o Ligy mistryň,“ přikyvuje.

Dobře ví, že bronz na postup do evropských pohárů v letošním ročníku stačit nebude.

Asistent trenéra Slovácka B Darko Šuškavčevič při tréninku v Kunovicích.
Srb, Slovák a Korejec. Slovácko B zkouší cizince, zpět je Bartoš z Prostějova

I proto fotbalistky Slovácka začaly zimní přípravu pořádně zostra. Kvůli velkému mrazu začaly v tělocvičně, pak se ale dostaly i na hřišti. Pěčková se ale k týmu připojí o něco později.

Zatím se dává dohromady po zranění kotníku. „Měla jsem potrhané vazy,“ připomíná úraz, který si přivodila na konci listopadu v přátelském zápase proti dorostu Kunovic.

Zatím se pod dohledem kondičního trenéra Richarda Vaďury připravuje individuálně. Chodí hlavně do posilovny. „Společně jsme ladili všechny detaily, abych se mohla vrátit co nejrychleji,“ říká.

I když je zimní příprava delší než letní, má ji radši. „Není takové vedro,“ vysvětluje s úsměvem.

Na začátku nového roku se však sympatická fotbalistka hodila vystrojila. Na galavečeru Našeho fotbalu v Kongresovém centru ve Zlíně totiž předávala ocenění pro nejtalentovanější hráčku ženského fotbalu, na pódiu gratulovala Albině Goretkiové z pražské Slavie. „Byla jsem ráda, že mě pozvali a mohla jsem předávat cenu. Moc se mi to líbilo. Organizace byla na nejvyšší úrovni, byl to hezký večer,“ užívala si galavečer.

Nyní už je zpět ve sportovním a chystá na návrat.