Zkušený gólman ve druhé sérii vychytal Lakomého, Mach pak mířil nad. A i když na druhé straně selhal i kanonýr Miklovič, kapitán Spáčil zajistil celku z Uherskohradišťska vysněnou trofej, přiblížil lídra krajského přeboru vytouženému double.

Fotbalisté Strání vyhráli Pohár hejtmana Zlínského kraje vůbec poprvé, o to větší radost měli.

„I když to není mistrovství světa, jsme strašně šťastní, že jsme podruhé během dvou týdnů ustáli penalty a nyní si to budeme užívat,“ uvedl brankář Antonín Popelka.

Řada hráčů si nahlásila na čtvrtek volno. Trenér Stančík ale jel domů autem, na druhý den šel do práce. Popelka jako majitel stvebnin se rád přizpůsobil ostatním.

„Oslavy by byly větší, kdyby bylo rozhodnuto i v soutěži. Budou ale úměrné tomu, že v krajském přeboru nemáme ještě hotovo,“ prohlásil.

Opora Strání a jeden z hrdinů středeční deštivé bitvy si penaltovou loterii stejně jako ve Zborovicích užíval, pokutových kopů se nebál.

„Věřil jsem si, ale jsem smutný, že jsem chytil jenom jednu. Další šla nad, takže musím ještě potrénovat,“ usmíval se.

Zkušený gólman stejně jako i příznivci celku z moravsko-slovenského pomezí čekal jiný průběh, méně dramatický duel. „Pro nezaujatého diváka to bylo velmi zajímavé utkání. Slušovice nás překvapily, hrály fantasticky,“ uznal Popelka.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) v úterní deštivé dohrávce 19. kola MSFL podlehli Kvítkovicím 1:3.
Kvítkovice se výhrou v Brodě přiblížily záchraně, padly dva vlastní góly

Kdysi druholigový tým ale stejně jako v roce 2015, kdy podlehl Nedachlebicím, na Letné ani napodruhé neuspěl.

Přitom Slušovicím patřil úvod zápasu, který se kvůli vydatnému dešti hrál na těžkém, místy podmáčeném terénu. Čtvrtý tým krajského přeboru mohl jít brzy do vedení. V úvodních deseti minutách třikrát zahrozil, gól ale nedal.

Po šanci Klečky odvracel míč před brankovou čarou stoper Čadtulín, po standardní situaci Otepky zase odvrátil pohromu Hruboš.

Nejblíže gólu byl Kvasnica, slušovický kanonýr ale zblízka mířil jen do tyče.

Celek z Uherskohradišťska se na ligovém stadionu dlouho rozkoukával, spíše se bránil. Postupem času ale hru vyrovnal, rovněž se tlačil do zakončení. Po několika náznacích pořádně zahrozil ve 43. minutě. Holík ale mířil ve vyložené pozici vedle. Navíc si při zakončení poranil rameno a musel střídat.

Kapitán FC Strání Jan Spáčil po finále poháru

Zdroj: Libor Kopl

Také druhá půle byla vyrovnaná, spíše bojovná. Strání mělo mírně navrch, více nebezpečných situací. Dvakrát nebezpečně pálil Miklovič, na druhé straně Marka ve vyložené šanci vychytal skvělý Popelka.

Drama s přibývajícími minutami gradovalo, šancí na rozhodnutí ale v závěru už moc nebylo. Rozseknout pohárovou bitvu musely až divácky atraktivní penalty.

V dešti slavilo Strání, Slušovicím triumf těsně unikl, byť favoritovi vzdoroval víc, než se čekalo.

Zajímavé je, že se oba týmy znovu utkají už v sobotu ve Slušovicích. V krajském přeboru se ale bude hrát jenom o body. Do té doby mohou hráči slavit anebo odpočívat.

Finále Poháru hejtmana Zlínského kraje
FC SLUŠOVICE – FC STRÁNÍ 0:0, 3:4 na penalty stadion Letná ve Zlíně
Penaltový rozstřel: Maliňák 1:0, Pecha 1:1, Lakomý nedal, Hruboš 1:2, Otepka 2:2, Řihák 2:3, Mach nedal, Miklovič ne, Kvasnica 3:3, Spáčil 3:4. Rozhodčí: Pavlica - Havrlant, Dobiáš (Korch). Žluté karty: Marek, Mach, Tkadlec – Danko. Diváci: 490.
Slušovice: Dubec – Mach, Lošťák, Poslušný, Tkadlec (82. Janků) – Marek (88. Pšenčík), Maliňák, Lakomý, Klečka, Otepka – Kvasnica. Trenér: Večeřa.
Strání: Popelka – Macháčik, O. Čaňo, Častulín, Pecha – Holík (45.+1. Eliáš), Řihák, Spáčil, Danko, (74. Gardian) - Hruboš - Miklovič. Trenér: Stančík.