Velcí talenti českého fotbalu se nejen dětem, ale i dospělým podepisovali na připravené fotografie, míče, kopačky, dresy či chrániče.

Autogramiáda krajního obránce či křídelníka pražské Slavie a záložníka bundesligového Wolfsburgu byla největším hitem víkendové akce.

„Moc jsme si to užili. Až takový zájem jsme nečekali,“ shodovali se znání fotbalisté a rodáci.

Kromě nich vzbudil pozornost i záložník Slovácka Milan Petržela. 

Sobotní oslavy si ale nenechali ujít ani další bývalí či současní hráči Dolního Němčí, kteří společně oslavili významné klubové jubileum.

„Na akci jsme se připravovali několik týdnů. Přípravy nám daly opravdu zabrat. O to větší radost mám z toho, že všechno klaplo a lidé se pobavili,“ říká předseda FK Dolní Němčí Ludvík Zimčík.

Vedení čtvrtého týmu krajské I. A třídy skupiny B na oslavy nezvalo žádné bývalé ligové hvězdy či umělce, oslavy věnovali hlavně lidem z Dolního Němčí a nejbližšího okolí.

„Byli tady i chlapi z Trebatic, se kterými máme několik let družstvu,“ uvedl Zimčík.

Staří páni Dolního Němčí nakonec v hlavním zápase zdolalo slovenský tým 2:1.

Před vlastním publikem uspěli i mladší žáci, kteří přehráli Kunovice 5:1. Přípravka si zahrála s Myjavou, školička se Stráním.

Autogramiáda fotbalových hvězd Davida Juráska a Lukáše Ambrose na stadionu v Dolním Němčí.
Fotbalová oslava v Dolním Němčí: David Jurásek a Lukáš Ambros rozdávali podpisy

Současní činovníci Dolního Němčí ocenili rovněž své předchůdce, bývalé hráče či funkcionáře.

Výrazným osobnostem fotbalu v Dolním Němčí osobně popřál i předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

Dolním Němčí patří i v současnosti mezi přední okresní kluby. I v dnešní složité době si udržuje dva týmy dospělých, družstvo dorostu, žáky i přípravku. „Doufáme, že se nám to bude dařit alespoň na této úrovni držet alespoň dalších padesát let,“ přeje si Zimčík.

Tradiční celek ze Slovácka se pyšní také nádherným areálem. „Hrával jsem fotbal za žáky, za dorost a chvilku za muže. Neskutečné dílo byl fotbalový areál, který spoluobčané vybudovali v roce 1956. V okolí široko daleko podobného nebylo. Protože ale nic netrvá věčně, po šedesáti letech už měla odslouženo především tribuna s šatnami. Mezitím se rekonstruovalo hlavní hřiště a někdy v 70. letech vznikla druhá tréninková plocha – škvárová. Před čtyřmi lety jsme ji upravili a zatravnili. Dnes je fotbalový areál kompletně v novém a je radost se na něj dívat,“ uvedl starosta Dolního Němčí František Hajdůch.

Fotbalisté Spartaku Hluk vyhráli I. A třídu skupiny B.
Velmi úspěšná sezona 2022/2023 fotbalu v Hluku pohledem Antonína Zlínského

Klub při pořádání akce myslel na malé návštěvníky i dospělé. Chlapci a dívky se vyřádili na skákacích hradech, v pěně nebo na fotbalovém hřišti s mantinely pro nejmenší. Rovněž si mohli nechat pomalovat obličej, koupit zmrzlinu.

Nabitý celodenní program zakončila večerní zábava s kapelou Motýl Band. Zpestřením bylo vystoupení Retro Babek z Dolního Němčí.

Oceněné osobnosti FK Dolní Němčí
Plaketa za vzornou reprezentaci:
František Cmol, Milan Pochylý, František Kadlček, Josef Kadlček, Ladislav Bahulík, Rostislav Skopal, Jan Bobčík a Ludvík Cmol.
Plaketa za obětavou práci: Jan Bobčík, Antonín Ježek, Josef Slováček, Bohumil Zelinka, Karel Ondra, Ludvík Ježek, Josef Růžička, Miroslav Tinka, Antonín Kolísek, Antonín Zemek, Jaroslav Hanák, František Tinka, Antonín Polášek
Plaketa za příkladnou práci: Jiří Kočiš, Miroslav Zimčík, Jaroslav Cmol
Plaketa za podporu a rozvoj: František Hajdůch, Jaroslav Kadlček, Kasko s.r.o, Baťa a.s