Program je nabitý, živo bude na boršickém hřišti od rána až do noci.

Hlavní chod přijde na řadu hned v úvodu dne. První tým Boršic od desíti hodin vyzve do divize postupující Strání.

„Se sezonou bychom se chtěli rozloučit se ctí, a pokud se nám podaří utkání odehrát kompaktně a s maximálním nasazením, tak věřím, že můžeme favorita potrápit, i když nám budou někteří důležití hráči chybět. Věřím, že naši chuť po vítězství umocní i oslava výročí 90. let fotbalu v Boršicích,“ uvedl trenér Boršic Pavel Kučera.

Jeho tým může skončit i předposlední, ze sestupu však již mít strach nemusí. Boršice jsou zachráněné, krajský přebor budou hrát i na podzim.

„Na začátku jsme na sebe kladli větší cíle, ale bohužel se nám sezona moc nepovedla. Hlavní však je, že jsme zvládli důležité zápasy a zůstáváme účastníky krajského přeboru,“ říká Kučera.

Mezi klíčové muže a hlavní postavy Boršic patří kapitán Tomáš Ohnutek. Zkušený středopolař hraje v Boršicích již osmou sezonu, patří mezi největší borce v sestavě, srdcaře, lídry.

„Zažil jsem útok na divizi, když jsme několikrát za sebou skončili druzí, ale taky jsem zažil pády, krach, debakly a zase se muselo jet nanovo, ale vždy se tady fotbal v krajském přeboru udržel a vždy tu byla skvělá parta, kterou opustit nechceš,“ prohlásil Ohnutek.

Snem jednatřicetiletým záložníka je oslavit sto let boršického klubu přímo na trávníku. „Manželka z toho asi nebude moc nadšená, že si tak dlouho budu na hřišti něco dokazovat. Necháme se překvapit, jaká bude realita,“ usmívá se Ohnutek.

Fanoušci Boršic se kromě šlágru krajského přeboru mužů mohou těšit také na utkání dorostu, který vyzve Napajedla. Odpoledne je na programu turnaj přípravek O Pohár starosty obce. Patronem je obránce Slovácka Petr Reinberk, kterého čeká autogramiáda.

Po vyhlášení turnaje a předání pamětních medailí za spolek se na hřišti uskuteční koncert pop-rockové skupiny akuStyk a také bigbítové rockové skupiny Artemis.

„Během dne bude k dispozici pro děti skákací hrad, malování na obličej a soutěž ve střelbě na terč o super ceny. Jednou z nich je i mobilní telefon iPhone SE,“ prozrazuje Ohnutek.

Součástí klubových oslav jsou také pivní slavnosti. „Můžete se těšit na Topolský pivovar, Pivovar pod Kněží Horou, Malenovického Švece, Luhačovský pivovar, Louky, Měšťanský pivovar Kojetín a další,“ láká příznivce do areálu Ohnutek.

Program oslav 90. let fotbalu v Boršicích, sobota 17. června
10.00: muži, krajský přebor: SK Boršice - FC Strání
12.30: dorost, krajská soutěž SK Boršice - FS TJ Napajedla
15.05: zahájení turnaje přípravek O Pohár starosty obce
16.00: autogramiáda s patronem turnaje Petrem Reinberkem a spol. z prvoligového 1. FC Slovácko.
18.15: vyhlášení turnaje & předávání pamětních medailí za spolek
19.15: koncert pop-rockové skupiny akuStyk
21.45: koncert bigbítové rockové skupiny Artemis