Lakomý většinu dosavadní kariéry kariéry na Vršavě, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi, dostal se až do mužů. Letní přípravu absolvoval v třetiligové zlínské rezervě, zároveň hledal uplatnění v nižší soutěži.

Loni hostoval v Holešově a Slušovicích, nyní se dohodl v Hluku, kam to má z rodného Zlína docela daleko.

„Měl jsem více možností, velkou roli nakonec sehrála rodina. V Hluku žije babička i teta, takže jsme se dohodli na hostování do konce roku, ale chci tady dokončit sezonu,“ říká.

Angažmá v týmu nováčka krajského přeboru mu zprostředkoval Roman Kolenič, majitel agentury ZAHAF. „Milan se nám ozval s tím, že i s ohledem jeho na studium v Jindřichově Hradci chce pomoci sehnat angažmá, ve kterém by mohl dojíždět na tréninky pouze v pátky a zbylé dny by si plnil individuální plán. S vedením Hluku jsme tedy rychle vyjednali možnost tréninku a následně hráči dojednali možné podmínky. Druhý den po tréninku byl přestup hotový a hráč mohl již o víkendu nastoupit do mistrovského utkání,“ stojí v prohlášení na facebookovém profilu.

Kolenič oslovil Aleše Zlínského a nakonec transfer bez problémů klapl. „Milana jsem znal z kempu Michala Kadlece, kde byl ještě jako kluk. Věděl jsem, že má vazby na Hluk. Tím, že prošel Zlínem a v létě trénoval s třetiligovým týmem, jednání bylo rychlé. Hned šlo poznat, že jde o kvalitního hráče. Jsme rádi, že je u nás,“ uvedl trenér Spartaku Aleš Zlínský.

Fotbalisté Boršic (zelené dresy) v páteční předehrávce 6. kola krajského přeboru Zlínska podlehli Hluku 1:4.
Hluk si v předehrávce poradil s Boršicemi a poskočil do čela krajského přeboru

Pro Lakomého už fotbal dávno není na prvním místě. Rodák z Baťova města před sportem upřednostňuje studium, práci. Dvacetiletý mladík studuje na vysoké škole ekonomické v Jindřichově Hradci, kromě toho pracuje v rodinné firmě.

V Hluku bude stíhat pouze páteční trénink, jinak se bude připravovat individuálně nebo s některým z týmů na jihu Čech.

Před svým příchodem do Spartaku znal jenom Šimoníka, Choduru a Bartoška. S novými spoluhráči i soutěží se rychle sžil. „Oproti třetí lize je to samozřejmě rozdíl,

ale i v krajském přeboru jsou kluci, co prošli ligovou akademií, vyššími soutěžemi, takže žádný zápas není jednoduchý,“ říká.

I když v minulosti hrával buď stopera nebo defenzivního záložníka, v Hluku nastupuje na kraji obrany.

Šikovný mladík si premiéru v novém klubu odbyl před týdnem proti Morkovicím, když se podílel na demolici 9:0. V pátek pomohl týmu k výhře v Boršicích.

„První poločas byl pro nás těžký. Neproměnili jsme několik vyložených šancí. Hned ze začátku jsme mohli vést o dva nebo tři góly a zápas mohl být vyřešený,“ míní.

Zdroj: Libor Kopl

„Naštěstí jsme to ve druhé půli zvládli, prosadili se střelecky a s přehledem zvítězili,“ přidává.

Zatímco většina hráčů po pátečním utkání spěchala do Uherského Hradiště, kde burčák tekl proudem, Lakomý se Slavností vína nezúčastnil. „Týden byl náročný. Byl jsem na seznamovací akci v Dobronicích u Bechyně, kde má škola chaty, takový areál, takže asi pojedu domů spát,“ plánoval.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...