„Když mě vedení klubu s nabídkou oslovilo, vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou. Dá se říct, že jsme si plácli ještě před Vánocemi,“ říká.

Nástupce kouče Martina Zichy ve funkci se pokusí předposlední tým krajské I. A třídy skupiny B udržet v soutěži. Lehký úkol jej ale nečeká, protože Šumice jsou po podzimu předposlední, na kontě mají jenom devět bodů.

„Strach nemám, klukům věřím. Pro záchranu uděláme všichni maximum,“ slibuje.

Dvořák už ale týmu na trávníku nepomůže. Rodák ze Šumic, který si třeba v dresu Slovácka B zahrál MSFL a působil také v Uherském Brodě nebo v Rakousku, se rozhodl, že nebude ze zdravotních důvodů dál pokračovat.

„Už nechci tělo pokoušet, přece jenom nejsem nejmladší. Chci se věnovat pouze trénování, na hraní už to určitě nebude, protože mě dlouhodobě trápí problémy s lýtkem,“ vysvětluje.

Dvořákův přesun na lavičku mužstvo akceptovalo. Nikdo s tím žádný problém nemá. „Kluci jsou tady fajn. Nemyslím si, že bych u nich neměl autoritu, že by v mužstvu byla nějaká anarchie. To bych si je určitě sroval,“ říká s úsměvem.

Pomáhat mu bude vedoucí mužstva Radek Mach, pozice asistenta se řeší.

Ve Valticích se v sobotu uskutečnil halový turnaj fotbalových rozhodčích.
Obhajoba nevyšla. Sudí ze Slovácka skončili na turnaji ve Valticích až šestí

Šumice kromě hráče Dvořáka přišly také o Andrlíka, jenž se vrátil do Bojkovic. Jinak kádr zůstává stejný.

V jednání je setrvání brankáře Pijáka z Luhačovic. „Chtěl bych, aby u nás pokračoval,“ vyjádřil přání kouč, který by rád mužstvo okysličil, vhodně doplnil.

Žádná posila ale zatím do Šumic po zimní pauze nedorazila. „Stále ještě s vedením jednáme o případném doplnění kádru, ale možnosti máme velmi omezené, takže je možné, že jaro odehrajeme ve stejném složení jako podzimní část sezóny,“ říká Dvořák.

Fotbalisté Šumic se poprvé sešli v pátek 19. ledna. Předposlední tým I. A třídy skupiny B bude v zimě trénovat třikrát týdně. I když první jednotku absolvoval v hale, připravovat se bude hlavně venku.

„U nás máme menší umělku, jinak budeme využívat i hřiště v Luhačovicích. Na začátku se zaměříme na kondici, která je základ a postupně budeme přecházet do herních věcí. Bude to určitě náročnější, zimní příprava je důležitá a nechceme ji podcenit,“ pronesl.

V Hluku se od pátku do soboty uskutečnil 27. ročník halového turnaje krajských výběrů starších žáků kategorie U14. Hrálo se o pohár předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu.
Podívejte se: Hluk hostil turnaj žákovských výběrů. KFS Zlín skončil až šestý

Šumičtí před startem jarních odvet sehrají tři přípravné zápasy. Soupeřem jim budou Valašské Příkazy, Lidečko a Horní Lideč. 

Žampach a spol. vstoupí do druhé poloviny sezony v sobotu 23. března duelem ve Starém Městě.

„Cíl je jasný, chceme se zachránit. Určitě bych byl spokojený, kdybychom předváděli pohledný fotbal s nasazením a bojovností,“ dodal Dvořák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...