Trenér Roman Abrhám nerozhodný výsledek bral. „Bod je pro nás dobrý, ale už v prvním poločase jsme si vypracovali snad čtyři tutovky, kdy jsme šli sami na brankáře. Hosté měli ve druhé půli optickou převahu, byli více na míči, ale nás spíše srážela koncovka a zahazování vyložených šancí,“ lituje domácí kouč.

„Klidně jsme mohli vyhrát, na druhé straně remíza je zasloužená. Pro diváky to byl super zápas. Hrálo se nahoru a dolů, kluci ze sebe vydali všechno,“ chvílí svěřence.

Podle Abrháma se na výkonu Jiskry projevil návrat hráč. „Pro nás bylo důležité, že jsme se konečně sešli v plné sestavě a nikdo nechyběl. V tomto ohledu to byl první zápas, který nám nastavil zrcadlo,“ míní.

V závěru se ale Starému Městu zranil kapitán Tadeáš Peška, který má něco s kotníkem a vypadá to, že nováčkovi bude nějakou dobu scházet. „Jeho zdraví bych vyměnil za bod,“ říká Abrhám.

O dělbě bodů v 88. minutě rozhodl domácí kanonýr Zelený.

„Chyby, kterými si kazíme výkon se opakují a budeme v tréninku pracovat na jejich odstranění. Změn bylo v létě hodně a stále ještě hledáme optimální složení základní sestavy,“ uvedlna klubovém webu hostující trenér Jan Pítr.

„Divoký úvod. Nejprve jsme skórovali Markem v šesté minutě. Domácí odpověděli v desáté vyrovnáním a my hned minutu nato opět Markem strhli vedení na svoji stranu. V horku se oba týmy předváděly v neproměňování šancí. Více jich mělo Staré Město a několikrát nás podržel Svak,“ přiznal Pítr. 

MSDD-E, 4. kolo -
Starší: JISKRA STARÉ MĚSTO – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:3 (1:2). Branky: 10. a 88. Ondřej Zelený, 65. Tadeáš Peška – 6. a 11. Ondřej Marek, 80. Tomáš Kurinec. Rozhodčí: Dobiáš – Němec, Katrňák. Diváci: 65.
Mladší: JISKRA STARÉ MĚSTO – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:3 (1:1). Branky: 1. Jan Bujor, - 53. Pavel Sonntag, 60. Dominik Chaloupka – 36., 61. a 65. Jan Zubík. Rozhodčí: Němec – Dobiáš, Katrňák. Diváci: 100.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a svoji snahu korunovali vyrovnávací brankou v 65. minutě. Zápas byl ale dál otevřený.

Hosty přiblížil výhře parádně zahraným trestným kopem Kurinec. Valaši ale o těsný náskok i potřetí v zápase přišli.

Také nedělní souboj mladších dorostenců na Širůchu byl zajímavý a rušný. „Již ve dvacáté vteřině utkání nás soupeř dokázal zaskočit odkopem od brankáře, až za naší obranu a z poloviny hřiště unikající hráč Jiskry překonal samostatným nájezdem brankáře Sováka,“ popisuje hostující trenér Radek Kapusta.

Fotbalisté Starého Města (žluté dresy) se po postupu do vyšší soutěže trápí.
Staré Město schytalo příděl, trenér Sonntag se po debaklu omlouval fanouškům

Mladí Valaši se úvodních dvacet minut hledali. „Pak se naše hra výrazně zlepšila a Orel centrem po zemi ze strany našel ve vápně Zubíka, který překonal brankáře,“ říká kouč Valašského Meziříčí U17.

Kapustově týmu se tentokrát tolik nedařilo v obranné fázi a soupeř měl do konce poločasu několik závarů v jeho pokutovém území.

„Všechno plynulo z nedostupování a nedůrazů. Celkově jsme bohužel soupeři dávali dostatek času a prostoru ve hře. To jsme do druhého poločasu zlepšili a dařilo se nám. Bohužel se soustředíme a stále učíme výstavbu hry a z jedné takové nepovedené akce nás soupeř potrestal. Náš střední obránce špatně vyřešil rozehrávku a znovu unikající hráč Jiskry zvýšil na 2:1,“ popisuje.

O chvíli později hosté při rohovém kopu propadli ve vzdušném souboji a byl z toho třetí gól Jiskry. „Kluci to ale nezabalili a dál se rvali o dobrý výsledek,“ oceňuje Kapusta.

Střídající Vávra hru z levého křídla výrazně oživil, svou individuální akcí rozběhl útok, ze kterého se dokázal prosadit Zubík. Kluci dál létali po hřišti a odměnou pro ně bylo vyrovnání, kým jiným v tomto zápase než Zubíkem,“ uvedl s úsměvem Kapusta.

„Zbytek zápasu jsme měli daleko více ze hry, soupeř po celý druhý poločas a vlastně i zápas hrozil z nebezpečných protiútoků, ale my jsme bohužel už neměli potřebné štěstí ke vstřelení čtvrté branky a tím i k dosažení vítězství. Sovák ještě ke konci utkání vytáhl ze svého repertoáru dva dobré zákroky a tím jen potvrdil svůj dobře odchytaný zápas. Kluci po zápase dostali pochvalu za snahu a mentální sílu, že ani za stavu 3:1 pro domácí nic nezabalili a chtěli a snažili se vyhrát. Na druhou stranu jsme si také po utkání řekli, že je zde spousta prostoru pro zlepšení a musíme na sobě všichni v tréninku neustále pracovat, pokud se chceme zlepšovat a prát se o co nejlepší umístění,“ uzavřel hodnocení kouč mladšího dorostu Valašského Meziříčí.