V sobotním domácím hodovém utkání proti Slavkovu se zkušený dvaatřicetiletý záložník či útočník prosadil hned dvakrát, celkem už má na svém kontě šest přesných zásahů a společně s parťákem Jakubem Kowalíkem vládne tabulce kanonýrů krajské I. B třídy skupiny C.

„Ani nevím, kolik branek mám,“ usmíval se při odchodu ze hřiště promočený, ale spokojený rodák z Tvarožné Lhoty.

Ořechov o víkendu potvrdil roli favorita, Slavkov jasně přehrál 5:1 a po dvou ztrátách se vrátil zpátky na vítěznou cestu.

„Zaváhali jsme s Polešovicemi, kdy jsme brankou z poslední minuty smolně remizovali 3:3. V Malenovicích jsme zase pokazili první poločas, po změně stran jsme se ale vzchopili a výkon si přenesli i do hodového zápasu, tak snad už to bude zase jenom dobré,“ doufá.

I když Ořechovské trable s brankáři neopustili ani před vlastním publikem, utkání i po zranění Kuchaře, jenž si nezaviněně natáhl lýtko, v klidu dotáhli do vítězného konce.

„Výsledek odpovídá. I když byl terén docela těžký, od začátku jsme se snažili hrát po zemi, kombinace se nám i dařila. Sice jsme nešťastně prohrávali gólem z penalty. Naštěstí jsme výsledek ještě do poločasu otočili. Po změně stran jsme měli zápas ve svých rukách a utkání jsme s přehledem dotáhli do konce,“ líčí.

Fotbalisté Ořechova (bílé dresy) v domácím hodovém utkání 8. kola krajské I. B třídy skupiny C přehráli Slavkov 5:1.
Ořechov se v hodovém duelu rozloučil s trávníkem. Slavkov jasně přehrál 5:1

Ořechov tak po osmi kolech vládne své soutěži a potvrzuje role největšího favorita na triumf v I. B třídě. „Samozřejmě se pokusíme soutěž vyhrát, ale zase tak jednoduché to nebude,“ tuší. „Hodně se zvedly Polešovice, je tam Topolná, Buchlovice. Pokud ale mákneme, máme to ve svých rukou,“ přidává.

Mešní komplikace může přinést rekonstrukce hřiště v Ořechově. Sokol tak zbývající dva domácí podzimní duely odehraje v Těmicích, domů se vrátí až jaře.

„Už se těším, až to poorají a bude tady nové tráva,“ říká Durna.

Hřiště v Ořechově patřilo k nejhorším v celém kraji. Nerovný povrch dělal problémy nejen soupeřům. „Tady se těžko hrálo,“ ví dobře.

„I nám vyhovuje velké a hezké hřiště. Na kombinační fotbal máme hráče. Teď jdeme do Těmic, kde je krásný pažit, takže o výhodu domácího prostředí nepřijdeme,“ věří.

Durna přišel do Ořechova na jaře 2019. Rodák z Tvarožné Lhoty, kde stále žije, prošel v kariéře mládeží Slovácka, Veselí nad Moravou, Kněždubem či Hroznovou Lhotou.

Celkům z Hodonínska by se jistě hodil, šikovný a hlavně gólový fotbalista ale zůstává věrný týmu z Uherskohradišťska. „Nabídek jsme měl spousty. V Ořechově se mi ale líbí. Je tady dobrá parta, zdejší vedení pro fotbal dělá první a poslední. Pořádají se různé akce,“ pochvaluje si.

V obci s osmi stovkami obyvatel jej drží nejen fotbal, ale i práce. Durnu zaměstnává brankář Stanislav Kuchař. „Montujeme technologie na čistírnách vod,“ informuje. Zápasy tak rozebírají i v zaměstnání. „Že mi šéfuje spoluhráč, mi vůbec nevadí. Je to v pohodě,“ tvrdí s úsměvem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …