I když celek z Uherského Hradiště ve středečním večerním dramatickém zápase díky střídající útočníci Pěčkové v nastaveném čase srovnal na 1:1, vzápětí inkasoval druhý gól a nakonec při své premiéře podlehl favorizovanému Bordeaux 1:2.

Svěřenkyně trenéra Petra Bláhy tak i přes snaživý a bojovný výkon čeká v sobotu jen duel poražených s Bröndby Kodaň.

Fotbalistky Slovácka se po svém úvodním vystoupení v Lize mistryň ani přes těsnou prohru nemají za co stydět. I když se po většinu času bránily, byly blízko úspěchu.

Úvodní část utkání byla vyrovnaná bez výraznějších šancí a nebezpečných střel. Francouzsky si ale s přibývajícími minutami vypracovaly převahu, čím dál častěji se tlačily do zakončení. Nebezpečnou střelu Jaurenaové zneškodnila gólmanka Růžičková, které při šanci Snoeijsové pomohla obrana.

Brankářka Slovácka si poradila i s pokusem Jaurenaová. Ta se dokázala prosadit až ve 37. minutě, kdy do sítě dorazila střelu Mongeové.

Fotbalistky Slovácka (bílé dresy) vstoupily do nové ligové sezony domácím zápasem s pražskou Duklou.
Fotbalisty Slovácka se na Ligu mistryň naladily jasnou výhrou nad Duklou

V nastaveném čase první půle se dostala do zakončení Dubcová, ale z hranice šestnáctky mířila nad.

Hráčky Bordeaux měly i po změně stran herně navrch, organizovaná defenziva Slovácka ale fungovala skvěle a soupeřky do pořádného zakončení nepouštěla. Dalekonosná rána Snoeijsové gólmanka Růžičková v pohodě kryla. Hlavička Gillesové šla mimo.

Celek z Uherského Hradiště nesrazilo ani zranění kapitánky Janíkové. Moravanky se i bez důležité záložnice rvaly.

Rozhodnout mohla Gillesové, jejíž hlavička skončila jen těsně vedle.

Klíčové chvíle přišly až v nastaveném čase. Slovácko nejprve dokázalo skóre srovnat, když před dotírající Pěčkovou dovezla míč v náručí za čáru brankářka Moorhouseová, vzápětí ale utnula euforii Berkely, která z protiútoku prostřelila Růžičkovou a zajistila Bordeaux výhru 2:1 i postup do sobotního finále.

Ženy Slovácka nastoupí ve stejný den k duelu o třetí místo proti Bröndby Kodaň.

Kvalifikace Ligy mistryň, 1. kolo -

Semifinále: Girondins Bordeaux – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0), hráno v Kristianstadu (Švédsko)

Branky: 37. Jaurena, 90.+4. Berkely – 90.+3. Pěčková. Rozhodčí: V. De Cremer (Belgie). Žlutá karta: Valášková (Slovácko). Bez diváků.
Slovácko: Růžičková – Valášková (43. Sedláčková), Jelínková, Klímová, Janků – Holá (77. Příkaská), Janíková (58. Jonášová), Dubcová – Morávková (77. Pěčková), Žufánková, Polášková (78. Waltrová). Trenér: Bláha.
První utkání: Bröndby Kodaň – Kristiandstad 0:1 (0:1), 32. A. Nillson.