O triumfu Jiskry nikdo na Širůchu nepochybuje. „Je to o nastavení kluků v hlavách, ne o jejich umu, který je nezpochybnitelný,“ říká kouč dorostenců Starého Města Roman Abrhám.

Jeho tým v sobotu doma proti poslednímu Slavičínu potvrdil roli velkého favorita a po parádním prvním poločase zvítězil přesvědčivě 6:1.

„Výsledek je jednoznačný. Zápas rozhodla první půle, kdy jsme dali pět branek. PO změně stran jsme sestavu prostřídali, dali tam mladší kluky, ať si taky zahrají,“ říká Abrhám.

Jiskra před vlastním publikem odčinila zaváhání z Kvítkovic, kde ve středeční dohrávce 14. kola pouze remizovala 1:1 a tabulku vede pouze s jednobodovým náskokem před druhým Uherským Brodem a třetími Slušovicemi. Čtvrtý Baťov už je ze hry venku.

Krajský přebor dorostu, 26. kolo -
TJ JISKRA STARÉ MĚSTO – FC TVD SLAVIČÍN 6:1 (5:0)
Branky:
3., 43, a 47. Ondřej Zelený, 25. David Tureček, 38. Tadeáš Peška, 40. Dominik Bartoš - 90. Petr Lukáš. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 168.

„S kluky jsem si v pátek na tréninku rozebrali, spoustu věcí vyjasnili. Sami nám řekli, že jim tlak z postupu do divize svazoval nohy. Proti Slavičínu to ale šlapalo,“ prohlásil Abrhám.

Hosté neměli na půdě vedoucího týmu tabulky šanci na úspěch. „Když domácí nastoupili v kompletní sestavě, tak to pro nás bylo velice těžké. I když jsme to soupeři sami ulehčili vlastními chybami. Gólman má podíl při dvou brankách, taky tam byl nedůraz obrany. Domácí se pak uklidnili a hráli v pohodě. Po prostřídání už se hra malinko vyrovnala, ale zmohli jsme se jenom na gól v závěru,“ zhodnotil duel hostující kouč Pavel Charvát.

Zatímco muži Starého Města se těší na zápasy ve vyšší krajské soutěži, dorostenci ani v případě vítězství v soutěži zatím nevědí, zda by do divize šli.

„Spousta lidí nám říká, ať postoupíme, protože v této třídě nemáme co dělat. S tím souhlasím, navíc nám nikdo neodchází. Problém je navýšení nákladů na cestovné až o čtvrt milionu korun. Budeme žádat město o podporu,“ přiznává Abrhám.

Zatímco na Širůchu se řeší další postup, ve Slavičíně věří, že se jejich dorost vyhne sestupu do krajské soutěže. „Zatím to vypadá, že bychom měli v přeboru zůstat,“ míní Charvát.

Ten má k dispozici velmi mladým tým. „Doplácíme na to, že v kádru nemáme jediného hráče ročníku 2004. V týmu naopak máme samé mladé kluky. My bychom potřebovali, aby měl krajský přebor zase dva dorosty jako tomu bylo dřív. V tomto souhlasím s Morkovicemi,“ dodal Charvát.