V neděli doma vyřídili Nivnici 9:2 a mohli začít slavit, protože druhé béčko Starého Města ztrácí na Spartak šest bodů a kvůli horšímu skóre ze vzájemných zápasů už nemůže okresního rivala předstihnout.

Mladí Hlučané tak obhájili své loňské prvenství, stejně jako oba týmy mužů byli ve své třídě nejlepší!

„Soutěž jsme vyhráli zcela zaslouženě. Jsem rád, že jsme navázali na výkony a výsledky z minulé sezony a ve dvou letech získali mistrovský double,“ těší jednoho z trenérů hluckých dorostenců Aleše Zlínského, který tým vedl společně s Alešem Hrabalíkem.

„Spolupráce s ním byla bezvadná, hodně jsme si vyhověli, doplňovali se. Má na vítěztsví v soutěži velkou zásluhu," vyzvihuje parťáka Zlínský.  

Spartak původně chtěl svůj tým posunout do krajského přeboru, nakonec ale postup s díky odmítl, a tak zůstal ve stejné soutěži, kde znovu kraloval.

„I když do týmu přišlo sedm žáků ročníku 2007, kvalita týmu se nijak nesnížila. Kluci ukázali, že jsou šikovní, někteří z nich už naskakují za první tým nebo vypomáhají béčku,“ upozorňuje Zlínský.

Hlučané se mohli opřít o výrazné individuality. Novou brankářskou jedničkou se paradoxně po zranění Mitáčka, který si ve druhém jarním zápase při rozcvičce urval vazy v rameni, stal Martin Frühauf, který předtím hrál v poli.

„Paradoxně asi v šesti z osmi zápasů udržel nulu,“ těší Zlínského.

Fotbalisté Spartaku Hluk v sezoně 2022/2023.
Mimořádný rok Spartaku, zápis do Guinnessovy knihy. V Hluku slaví všechny týmy

Obranu drželi Soviš s Poláchem, ve středu zálohy zase kralovali Pančík s Matejkou a Škorcem, na hrotu útoku řádil Zlínského syn David, jenž je se sedmadvaceti brankami nejlepším střelcem soutěže.

V létě se ale úspěšná parta rozpadne. Do mužů odchází pět hráčů ročníku 2004, talent Pančík má namířeno do Slovácka a otazník visí i nad Davidem Zlínským, o kterého stojí Ostrožská Nová Ves.

Opory by měl nahradit velmi kvalitní žákovský ročník 2008. „Do dorostu přechází hned devět kluků, takže v kádru bude třiadvacet hráčů,“ hlásí Zlínský

Zkušený trenér a manažer u dorostu po dvou letech končí. Tým předává kolegovi Hrabalíkovi, sám se bude věnovat pouze mužům.

Zda dorostenci Hluku přijmou postup do krajského přeboru nebo budou dál hrát krajskou soutěž, zatím není jisté. „Je to věc trenéra Hrabalíka a také výboru. Oni se musí rozhodnout,“ říká Zlínský, který dorost Spartaku neuvěřitelně pozvedl.

„Když jsem tým po covidovém období začal trénovat, chodili čtyři kluci. Objel jsem potenciální hráče, jejich rodiče a dal to dohromady. Největší radost mám z toho, že z osmnácti kluků je hned šestnáct domácích,“ vyzdvihuje Zlínský.