„Máme potvrzeno, že dorazí. Na čtrnáctou hodinu je s nimi naplánována autogramiáda. Každý se s nimi bude moct vyfotit v připraveném fotokoutku,“ říká předseda FK Dolní Němčí Ludvík Zimčík.

Jurásek s Ambrosem ale nejsou jedinými odchovanci, kteří to dotáhli až do ligy. V obci jsou hrdí i na brankáře Slovácka Víta Nemravu, jenž nyní hostuje v třetiligovém Uherském Brodu. V minulosti si nejvyšší soutěž v dresu Baníku Ostrava zahráli i Jan Bobčík nebo František Kadlček.

Ve stopách klubových legend nyní kráčí zejména čtyři odchovanci, kteří působí v akademiích ligových klubů. Brankář Adam Zimčík stejně jako jmenovec Adam Zimčík (opravdu se jmenují stejně – pozn. red.) působí ve Slovácku, Radim Kroča a Matyáš Jančář jsou zase ve Zlíně.

close David Jurásek. info Zdroj: SK Slavia Praha/Petr Končal zoom_in David Jurásek.

„U nás má fotbal dlouholetou tradici. Před třiceti nebo čtyřiceti lety nešlo říct, který ročník je lepší či horší. V každém družstvu byli výborní hráči. Geny se předávají z generaci na generaci, teď to táhnou jejich synové či vnuci. Jsem rád, že pořád vychováváme tak kvalitní fotbalisty, ale samozřejmě je jasné, že musíme mít i štěstí na špičkové hráče,“ uvědomuje si Zimčík.

„Třeba v sousedním Hluku mají výbornou mládež, ale do ligy to v posledním období nikdo nedotáhl,“ upozorňuje.

V Dolním Němčí i v této složité době mají dva týmy dospělých, družstvo dorostu, žáky i přípravku. „Doufáme, že se nám to bude dařit alespoň na této úrovni držet alespoň dalších padesát let,“ přeje si Zimčík.

Tradiční celek ze Slovácka se pyšní nejenom skvělými odchovanci, ale i nádherným areálem

„Hrával jsem fotbal za žáky, za dorost a chvilku za muže. Neskutečné dílo byl fotbalový areál, který spoluobčané vybudovali v roce 1956. V okolí široko daleko podobného nebylo. Protože ale nic netrvá věčně, po šedesáti letech už měla odslouženo především tribuna s šatnami. Mezitím se rekonstruovalo hlavní hřiště a někdy v 70. letech vznikla druhá tréninková plocha – škvárová. Před čtyřmi lety jsme ji upravili a zatravnili. Dnes je fotbalový areál kompletně v novém a je radost se na něj dívat,“ uvedl starosta Dolního Němčí František Hajdůch.

close Mládežnický reprezentant Lukáš Ambros jako nejmladší Čech debutoval v Bundeslize. info Zdroj: www.fotbal.cz zoom_in Mládežnický reprezentant Lukáš Ambros jako nejmladší Čech debutoval v Bundeslize.

Fanouškům se při oslavách představí mládežnické týmy a také staří páni, kteří se utkají se slovenskými Trebaticemi. Řada bývalých hráčů obdrží rovněž ocenění.

Klub při pořádání akce myslí na malé návštěvníky i dospělé. Zábava pro děti, o které se postará animátor Anetka, odstartuje ve dvě hodiny. Ratolesti se mohou vyřádit na skákacích hradech, v pěně nebo na fotbalovém hřišti s mantinely pro nejmenší. Připraveno bude malování na obličej, prodávat se bude zmrzlina i opékané selátko.

Celodenní program vyvrcholí večerní zábavou s kapelou Motýl Band, vystoupí také Retro Babky z Dolního Němčí.

Program oslav 90 let fotbalu v Dolním Němčí (sobota 24. června)
10.00: FK Dolní Němčí - TJ Spartak Myjava (mladší přípravka)
11.15: FK Dolní Němčí - TJ Spartak Myjava (starší přípravka)
13.00: FK Dolní Němčí - FK Kunovice (mladší žáci)
14.00: autogramiáda odchovanců Davida Juráska a Lukáše Ambrose
15.00: FK Dolní Němčí - FC Strání (školička)
16.00: FK Dolní Němčí - FK Trebatice (staří páni)
16.45: ocenění bývalých hráčů FK Dolní Němčí

close Fotbalisté Dolního Němčí v sobotu 24. června slaví výročí 90 let od založení. info Zdroj: FK Dolní Němčí zoom_in Fotbalisté Dolního Němčí v sobotu 24. června slaví výročí 90 let od založení.