„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po krásné akci Maleňáka s Veleckým šli do vedení. Pak jsme ale po zbytečných ztrátách v obranné fázi dvakrát lacině inkasovali a dostali soupeře do hry. Ve druhé půlce už měly Slušovice, které byly nejlepším soupeřem v přípravě, navrch a zaslouženě vyhrály,“ uvedl kouč Nivnice Aleš Zlínský.

Jeho týmu v generálce scházel pouze zraněný Karlík, uzdravený Straňák odehrál poločas.

Jinak vedení klubu administrativně dotáhlo příchody Maleňáka s Cvachem.

Naopak fotbalisté Šumic žádnou novou posilu nemají, sezonu zřejmě dohrají se stávajícím kádrem. Mimo hru je navíc kapitán Žampach, který má po operaci kolena.

Předposlední tým I. A třídy skupiny B pod novým trenérem Pavlem Dvořákem v generálce zdolal na umělé trávě v Luhačovicích Horní Lideč 2:1. Oba šumické branky zaznamenal Kelíšek.

„Utkání hodnotím pozitivně. I když jsme měli nějaké absence, z devadesáti procent jsme byli kompletní. Něco jsme si vyzkoušeli, kluci zápas poctivě odmakali. Měli jsme víc šancí než soupeř, který ale také několikrát zahrozil. Celkově je naše výhra zasloužená, o ten jeden gól jsme byli lepší,“ míní Dvořák.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

V dalším sobotním přípravném zápase Dolní Němčí doma remizovalo s Brumovem 2:2.

„V generálce nás opět čekal soupeř z vyšší třídy, kdy jsme na domácí travnaté ploše přivítali soupeře z Brumova. Z naší strany to byl poctivě odpracovaný zápas. Jak na míči, tak v počtu gólových šancí nás ale zcela určitě Brumov předčil. Zápas měl svoje tempo. Je vidět, že všichni kluci se těší až se bude hrát o body,“ uvedl trenér Dolního Němčí Zdeněk Skopal.

Celek ze Slovácka šel v prvním poločase do vedení po krásné akci, když nejlepší domácí hráč Mikulec vyhrál v obraně tři po sobě jdoucí souboje a balon se po trase Balajka - R. Bobčík a T. Stojaspal dostal až do sítě.

„V průběhu zápasu jsme však o vedení přišli, když Brumov výsledek zaslouženě otočil na 1:2. Hosté byli herně lepší, důraznější i rychlejší. Skóre se neměnilo hlavně díky výbornému výkonu brankáře Kvasničky a někdy tragickému zakončení soupeře,“ říká Skopal.

Dolní Němčí v závěru zápasu, kdy už nemělo co ztratit, hráli na riziko a z poctivého dohrání akce od Martina Krchňáčka, který sebral míč brumovskému stoperovi, jenž ho následně stáhl před zakončením k zemi, z penalty srovnal na konečných 2:2 Roman Bobčík.

„Těší mě, že Roman se po velmi dobrých výkonech v přípravě prosadil i střelecky a doufám, že jeho fotbalové nadšení a poctivost v tréninkové fázi mu zůstane i nadále,“ přeje si nejen Skopal.

Fotbalista Kunovic Pavel Šmatelka.
Kunovice v generálce deklasovaly Ořechov. Co říkají na výsledek 9:0 trenéři?

Jeho tým nečeká na jaře nic lehkého. V klubu totiž skončily opory Václav Ondřejka s brankářem Jurajem Semankem. Bývalí hráči Slovácka zřejmě ukončili kariéry. Navíc zdravotní problémy má Michael Palík.

„Toto je fotbalové kvalita, která se v našem mužstvu nadá jen tak nahradit. Přestože jsem ale měl ke klukům v průběhu přípravy nemalé výčitky, tak cítím, že se konečně dostáváme zpět do našich zavedených kolejí a věřím, že se stmelíme a budeme už za týden plnohodnotně připraveni předvést kvalitní výkon proti Kunovicím,“ dodal Skopal.

Přípravný fotbal -
Dolní Němčí – Brumov 2:2 (1:0). Branky: Tomáš Stojaspal, Roman Bobčík z penalty - Marek Chovanec a Marek Dubčák. Nivnice - Slušovice 1:3 (1:2). Branky: Velecký - Marek 2, Trunkát. Horní Lideč – Šumice 1:2 (1:1). Branky Šumic: Kelíšek 2. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...