„Utrpěli jsme vítězství,“ hlásil kouč Uherského Ostrohu Roman Šálek.

Jeho tým se na další jarní triumf nadřel víc, než čekal. Slavkov domácí trápil, klidně si mohl odvést nějaký bod, který si za svůj výkon možná zasloužil, vpředu byl ale znovu jalový.

I. B třída sk. C, dohrávka 18. kola -
FK UHERSKÝ OSTROH – TJ SOKOL SLAVKOV 1:0 (1:0)
Branka: 18. Martin Zálešák. Rozhodčí: Vičánek – Fridrich, Rochovanský (Daněk). Diváci: 110.

„Je to škoda. Kluci se nadřeli, je mi jich líto. Hráli dobrý fotbal, ale jenom po šestnáctku. Dál se nedostaneme a pokud nevystřelíme na branku, gól nedáme,“ ví dobře kouč Slavkova Miroslav Mančík.

Podle něj si hosté zasloužili získat alespoň bod. „V poli jsme byli lepší. Domácí spoléhali jenom na brejky, útočníka Zálešáka. Celkově si vypracovali tři šance, my žádnou, ale z devadesáti procent se jenom bránili. Klidně jsme tam mohli vyhrát,“ míní Mančík.

Zkušený kouč měl výhrady k sudímu Vičánkovi, který podle jeho mínění odpustil Ostrohu dva pokutové kopy. „Přehlédl jasnou ruku a také faul,“ zlobil se Mančík.

Fotbalisté Ostrožské Lhoty (žluté dresy) v semifinále Poháru OFS Uherské Hradiště zdolali Babice 2:0.
Fotbalisté Ostrožské Lhoty vyřadili Babice, těší se na finále s Huštěnovicemi

Jinak domácí soupeře k ničemu velkému nepustili. „Hosté měli jenom nějaké střely, které končily mimo naši branku,“ říká Šálek.

Ostrožané šli do vedení gólem Zálešáka, ve zbytku bojovného a místy nervózního duelu těsný náskok uhájili. Pojistit vedení mohli Petráš se Zálešákem, skóre 1:0 už ale zůstalo.

„Zápas byl docela dost vyhrocený, napočítal jsem osm žlutých karet. Moc pohledné to nebylo, spíše boj. Mysleli jsme si, že to bude od nás lepší, za výhru jsme však rádi,“ uvedl Šálek.

Sestavu měl stejnou jako v neděli, stále je bez dvou marodů, kteří by se však měli do nedělního derby uzdravit.

Uherský Ostroh v sobotu čeká třaskavá bitva u souseda. Na podzim venku slavila Ostrožská Nová Ves, teď je na tahu rival. „Chceme soupeře porazit. Minule ještě hrál brácha Broňa. Pokud to zvládneme, můžeme jít na druhé místo, ale bude to těžké,“ ví dobře.

Slavkov hraje v neděli doma s vedoucím Ořechovem.