„Jsme rádi, že jsme poslední krok zvládli a v předstihu splnili předsezonní cíl,“ prohlásil nadmíru spokojený trenér Petr Bláha, který dal na západě Čech příležitost Krejčířové a Jonášové.

Celek z Uherského Hradiště byl celý první poločas lepším týmem. „Hrálo se víceméně jenom na půlce domácích,“ tvrdí Bláha.

Úvodní tutovku zápasu zazdila Waltrová, další velkou šanci měla na kopačce Dubcová, která mířila nad. Ve 35. minutě se po rohovém kopu dostala k dorážce Waltrová, ale hradbu těl na brankové čáře neprostřelila.

Do zaslouženého vedení poslala hostující tým až Krejčířová. Do opuštěné domácí branky doklepla hlavičku Jelínkové .

Nástup do druhé půle však vyšel lépe hráčkám Plzně. Po standardní situaci vyrovnala Nehodová. Vzápětí měly domácí fotbalistky jedinečnou šanci dostat se vedení, ale Ivaničová tváří v tvář Růžičkové neuspěla. „Od té doby jsme začali stupňovat naši převahu,“ uvedl Bláha.

V 70. minutě šla sama na bránu Molková, ale trefila pouze boční síť. Rozhodnutí padlo čtvrt hodiny před koncem. Penaltu nařízenou za faul na střídající Příkaskou s přehledem proměnila Dubcová.

Ženy Slovácka ve zbytku utkání mohly své těsné vedení ještě navýšit, ale žádnou další šanci nevyužily. V zakončení postupně selhaly Žufánková, Dubcová a dorážející Janků.

Rušný zápas tak i přes spoustu šancí skončil vítězstvím Moravanek 2:1.

V dalším kole nadstavbové části o titul se fotbalistky Slovácka v neděli 22. května utkají doma s pražskou Spartu.

1. liga žen, nadstavbová část -

2. kolo: FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky:
47. Nehodová - 40. Krejčířová, 75. Dubcová z penalty
Rozhodčí: Šálková - Špindlerov, Mifková (Macháček)
Žlutá karta: Janků (Slovácko)
Slovácko: Růžičková – Valášková, Jelínková, Krejčířová, Janků – Dubcová, Jonášová, Holá (82. Tomečková) – Molková (71. Příkaská), Waltrová (58. Žufánková), Pěčková (58. Polášková). Trenér: Bláha.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …