„Pokud by přišly dvě posily, kvalitní rozdíloví hráči, asi bychom se bavili jinak, ale takto dál hrajeme s vlastními kluky, odchovanci, takže se nic moc nemění. Stejně jako poslední toky chceme hrát nahoře, být na špici,“ říká bojkovický trenér Martin Liška.

Podle osmačtyřicetiletého kouče bude důležité, jak mužstvo vstoupí do sezony, odstartuje nový ročník. „Pokud začátek uteče a poztrácí se hodně bodů, těžko se to pak dohání, dotahuje,“ připomíná.

Bojkovice začnou sezonu doma s Dolním Němčím, pak jedou do Koryčan. Přípravu odstartovaly před týdnem v úterý, v pátek odehrály zápas v Luhačovicích, kde prohrály 3:5.

Nyní vyzvou slovenský družební tým TJ Slovan Trenčianska Turná, generálku obstará souboj s Brumovem. Do poháru se Slovácká Viktoria nepřihlásila, nechce hrát totiž pořád se stejnými soupeři.

„Je to pro nás nezajímavé. Tři roky po sobě se nám stalo, že nám nalosovali týmy z I. A třídy, na které jsme pak narazili v mistrovské soutěži,“ vysvětluje Liška.

Fotbalisté Bojkovic jinak trénují v úterý a ve středu, v pátek mají zápas. V srpnu se budou chystat třikrát týdně.

Fotbalisté Šumic (modročerné dresy) chtějí hrát v I. A třídě zase kolem šestého místa.
Šumice dotahují příchod gólmana, řeší i další hráče z nižších soutěží

K posílení mužstva zatím nedošlo, byť snaha získat nějaké nové hráče rozhodně byla. „Víme, že kádr je úzký a potřebuje doplnit. Oslovili jsme nějaké kluky zvenčí. Něco se řeší, ale je to spíš otázka jednoho možná dvou hráčů,“ říká Liška.

Bojkovice navíc doufají, že se do klubu vrátí Gago ze Strání či Bulejko z Luhačovic. „Oba jsou tam na přípravách. Je otázka, zda tam zůstanou, nebo budou hrát za nás,“ přemítá zkušený kouč.

Šanci nejen v letní přípravě dostanou i šikovní dorostenci, kteří do zápasů naskakovali už na jaře. „Nyní jsme je jenom začlenili do mužské kategorie,“ vysvětluje Liška.

Jinak bojkovický kádr je víceméně stejný jako v minulé sezoně. Jedinou ztrátou je podzimní odjezd Slavíčka do zahraničí na pracovní pobyt, otazník visí i nad útočníkem Kundratou, který se zranil v závěru sezony.

Jedinou novou tváří v kabině Slovácké Viktorie je brankář Varous, jenž se do mateřského klubu vrátil z Uherského Ostrohu a měl by dělat dvojku Urbánkovi.