„I když to není mistrovství světa, jsme strašně šťastní, že jsme podruhé během dvou týdnů ustáli penalty. Z vítězství v poháru máme velkou radost. Nyní si to budeme všichni užívat,“ uvedl brankář fotbalistů FC Strání Antonín Popelka.

Pohár vítězům společně předali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, radní Jiří Jaroš a předseda Zlínského krajského fotbalového svazu František Hubáček.

Fotbalisté Strání obdrželi kromě dvou trofejí, z nichž jedna je putovní, také pamětní medaile a finanční hotovost ve výši patnácti tisíc korun, poražení borci ze Slušovic brali deset tisíc.

Středeční duel na Letné navštívilo téměř pět set diváků. I když v normální hrací době žádnou branku neviděli, vše si vynahradili v dramatickém penaltovém rozstřelu.

Ve finále Poháru hejtmana Zlínského kraje se na Letné utkali fotbalisté Slušovic (černé dresy) a Strání.
Fotbalisté Strání slaví. I ve finále poháru ovládli penalty. Double je blízko!

Šťastnější nakonec byl celek z Uherskohradišťska, který ale neměl připravené žádné doutníky, trika ani kšiltovky. Jen pár lahví šampaňského.

„Nechtěli jsme to zakřiknout,“ vysvětluje Popelka.

Fotbalisté Strání se z Baťova města vydali autobusem na Zelničky, úspěch zapíjeli v baru na stadionu.

„Strašně si toho vážím. Je to něco úžasného. Jde o jeden z mých největších úspěchu v kariéře,“ rozplýval se kouč Strání Vladimír Stančík.

Na rozdíl od hráčů ale nijak neslavil. „Po utkání sedl do auta a jel domů. Hráči to zvládli i za něj. „Přijďte si udělat fotku a pohladit krasavce,“ vzkázali fanouškům cestou domů přes sociální sítě.