Trenér Slovácka Petr Vlachovský na rozdíl od vítězných ligových duelů tentokrát neměl téměř žádné výhrady. . „Už do začátku zápasu byl mezi týmy viditelný rozdíl. Dokázali jsme využít vysunuté obrany soupeře a vypracovali si spousty šancí, které jsme i proměnili. S přístupem hráček a i s jejich výkonem jsem spokojený,“ prohlásil hostující kouč.

Pohár žen FAČR, 3.kolo -
FC TRINITY ZLÍN – 1. FC SLOVÁCKO 0:12 (0:7)
Branky:
10., 26., 37. a 72. Aneta Polášková, 17. a 45. Tamara Morávková, 23. a 64. Jana Žufánková, 48. a 81. Denisa Jonášová, 16. Klára Bláhová, 90. Sabina Střížová. Rozhodčí: Koryčanská - Suchá, Špidlíková. Diváci: 80.

Kanonádu v 10. minutě odstartovala útočnice Polášková, která ještě do přestávky zkompletovala svůj hattrick. Zlíňanky nestíhaly, postupem času inkasovaly další a a další branky. Poločas skončil 0:7 a celek z Uherského Hradiště zdaleka nekončil.

I druhá půle byla pod taktovkou ligového týmu, který protivníka dál ničil.

Dvakrát se trefila Jonášová, svou druhou branku přidala Žufánková, prosadila se i Polášková a mezi střelkyně se zapsala i Střížová.

Fotbalistky Slovácka tak zakončily kalendářní rok 2022 dvoucifernou výhrou a postupem do čtvrtfinále poháru. „Chceme dojít co nejdál. Finále je pro nás velké lákadlo,“ přiznává Vlachovský.

„Před pěti lety jsme v něm byli a byl to úžasný zážitek,“ dodává kouč Slovácka.

Celek z Uherského Hradiště bude ještě čtrnáct dnů trénovat. Zimní přípravu odstartuje po vánočních svátcích devátého ledna.