Favorita srazil i úsměvný vlastenec. V Nivnici se však po nedělní porážce nikdo nesměje.

„Zklamání je obrovské. Ve středu si s hráči sedneme a pobavíme se, co bude dál. Takto pokračovat prostě nejde,“ ví dobře nový kouč Nivnice Aleš Zlínský.

I. A třída sk. B, 17. kolo -
TJ NIVNICE – TJ NEDACHLEBICE 0:2 (0:1)
Branky: 28. Lukáš Cvacho vlastní, 90. Jan Sedlář. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 268.

Když v zimě přebíral oslabený tým po Miroslavu Ondrůškovi, měl v čele tabulky komfortní osmibodový náskok před Hanáky. Nivnice ale náskok neskutečně rychle prošustrovala, body darovala posledním Koryčanům, Starému Městu i Nedachlebicím. Uspěla jen v Újezdci, kde se ale o body strachovala až do konce.

„Na domácí půdě jsme chtěli potvrdit tři body zvenku, první půlku jsme ale opět prohospodařili,“ nechápe Zlínský.

„K tomu jsme si dali úsměvný vlastní gól, kdy stoper Lukáš Cvacho chtěl odvrátit míč z brankové čáry ale zamotali se s Petrem Stojaspalem o sebe. Bylo to dvojitý vlastenec,“ přidává.

Bojovným Nedachlebicím šťastná vedoucí branka pomohla, náskok už nepustily.

„Soupeře musím pochválit. Nedachlebice nám svým přístupem ukázaly, jak se hraje o záchranu. Hosté bojovali, dřeli, skluzovali. Tak si představuji tým, který bojuje o první místo, postup,“ prohlásil Zlínský.

Fotbalisté Kunovic (modré dresy) v 17. kole I. A třídy skupiny B přehráli Újezdec 3:1.
I. A třída sk. B: Nivnici srazily vlastní branky, Šumice doma vyprášily Nedašov

Jeho tým však vstoupil do druhé půlky dobře. Byl aktivnější, snažil se o vyrovnání, o obrat. „Bohužel nás opustilo štěstí z podzimu. Neproměníme ani ty nejvyloženější šance. Nejsme schopní dát gól,“ povzdechl si Zlínský.

Nedachlebice protivníka dorazily v poslední minutě. Pojistku přidal tečovanou ranou Sedlář. „Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili,“ míní kouč Nivnice.

Hosté si výhry právem považovali. Že porazili lídra soutěže, až tolik ale neřešili.

„Pro nás není důležité, že jsme porazili vedoucí tým tabulky, tři body jsme potřebovali získat s kýmkoliv,“ říká kouč Nedachlebic Ondřej Čtvrtníček.

Podle bývalého hráče Slovácka, HFK Olomouc či Strání Nivnice nehrála vůbec špatně.

„Domácí prokázalia svoji kvalitu, ale nedařilo se jim v koncovce,“ uvedl Čtvrtníček.

Brankář Starého Města Filip Horák při utkání s Kroměříží B.
Horák se v brance Jiskry činil: Na kluky jsem pyšný, odehráli jsme pěkný zápas

„Hlavně v závěru si vytvořili nějaké příležitosti, ale všechno špatně vyřešili. Na druhé straně do mnoha věcí jsme soupeře nepustili. Nivnice měla až ke konci tlak. To už jsme se zatáhli, bránili výsledek,“ přidal.

Hosté ale předvedli fakt srdnatý výkon, po celých devadesát minut jeli na krev.

„Celkově to byl vyrovnaný a bojovný zápas. Myslím, že diváci se nenudili. Hrálo se nahoru a dolů. Nám přálo štěstí, když si domácí dali vlastní gól a druhou branku jsme přidali v nastavení za pomoci domácího hráče,“ dodal Čtvrtníček, který postrádal nejen vyloučeného Klvaňu, ale i Brzicu a také Hubáčka.

Favoritovi scházel znovu zranění Karlík, který si natáhl v Újezdci sval. Obdržálek má těžký výron v kotníku, mimo jsou i bratři Dubští.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...