„Vítězství si velice ceníme. Hráli jsme proti silnému soupeři za špatných povětrnostních podmínek, které hru komplikovaly. Byl to spíš boj o každý metr na hřišti než hezká fotbalová podívaná. Dále musím pochválit všechny tři nováčky v dresu národního týmu, svoji premiéru zvládli výborně," uvedl po utkání na svazovém webu trenér Petr Havlíček.

Úvodních čtyřicet minut nabídlo vyrovnanou partii bez výraznějších příležitostí. Až na konci prvního poločasu zahrozili hosté ze Slovenska. Jejich kapitán Dikoš po brejku zasekl míč na hranici vápna a ke střele se dostal Klaučo. Jeho ránu reflexivním zákrokem vyrazil nad břevno brankář Hložánek.

Do vedení šli v úvodu druhé půle čeští mladíci. Skóre otevřel hned po změně Bouchner, jenž po dlouhém nákopu Konečného z poloviny hřiště hlavičkou přehodil brankáře.

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi (zelenobílé dresy) ve 12. kole I. B třídy skupiny C zdolal Polešovice 2:1.
Podívejte se: Ostrožská Nová Ves zdolala Polešovice, Hlahůlek se zlobil

Stejný hráč se střelecky prosadil také ve 46. minutě, kdy se skóroval po zpětné přihrávce Hranoše.

Zvýšit mohl Tesař, jeho bombu z rohu vápna ale hostující brankář vyrazil.

Na konečných 3:0 upravil až po rohovém kopu dorážející Kubín.

Česká reprezentace do šestnácti let tak vyhrála i pátý poslední vzájemný zápas proti Slovensku v řadě. Naposledy podlehla Slovensku v rámci přípravného zápasu v říjnu 2017. Od té doby šestkrát vyhrála a jednou remizovala.