„Chtěl jsem jakkoliv trefit bránu na zadní tyč. Věřil jsem, že to proletí nebo to někdo alespoň protečuje. Nakonec to skončilo až v síti, což jsem ani nečekal,“ přiznává s úsměvem šťastný střelec po divoké remíze 3:3.

Před dvěma týdny na kunovické Bělince v závěru vyhroceného střetnutí odvrátili porážku fotbalisté Hluku, teď standardní situace pomohla také Šumicím.

„Měli jsme prodlouženou zeď o dva naše hráče, ještě tam byli dva bránící, takže gólman špatně viděl. Zareagoval až na poslední chvíli, když už bylo pozdě,“ líčí Červenka.

Hosté bod museli brát, protože prohrávali 0:2 a 1:3, všechny branky dali v závěrečných dvaceti minutách.

„Na tým jsem strašně hrdý, že jsme to nevypustili, zápas za nepříznivého stavu nevzdali. Naopak jsme v závěru ještě přidali a remíza je nakonec spravedlivá,“míní mladý záložník.

V první půli se ale hosté téměř k ničemu nedostali. „Vím, že jsou Kunovice hodně posíleny, hrají jinak než v minulých sezonách. Jsou víc techničtější, už to tak netlačí na sílu. Navíc mají dobré standardní situace. My jsme hráli v úzkém bloku, spoléhali jsme na brejky,“ říká.

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v 17. kole krajské I. A třídy skupiny B remizovali se Šumicemi 3:3:
Navštívili jsme: Kunovice promrhaly se Šumicemi vedení 3:1, z Popelky byl hrdina

Červenka se v minulosti často stěhoval. Bydlel v Popovicích, v Jarošově, v Mařaticích nebo v Uherském Brodu, teď žije v Uherském Hradišti.

Pracuje v Kunovicích ve formě Kovokon, takže si kolegy ze zaměstnání, co alespoň trochu zajímá fotbal, může dobírat.

Navíc Červenka v minulosti na Bělince chvíli působil. „Byl jsem tady ve starších žácích, takže zápasy v Kunovicích jsou pro mě vždycky něco jiného. Už jsem tady ale dvakrát hrál za muže Šumic, navíc moc kluků už tady nezůstalo,“ uvedl.

V dorostu se z Kunovic přesunul do sousedního Hluku, od léta 2021 je v Šumicích, kde je díky skvělé partě spokojený. Ani větší dojíždění mu nevadí.

Velikonoce stráví doma v Uherském Hradišti. Svátky ale nijak neprožívá, chodit po pomlázce rozhodně nebude.

Spíš si poleží, odpočine. Dá si pizzu a na Netflixu zhlédne další díly hodně populárního španělského seriálu Papírový dům.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...