„Nad nabídkou jsem se moc nerozmýšlel. Oslovil mě předseda klubu Kořínek. Z týmu znám jenom pár kluků, ale do neznámého prostředí rozhodně nejdu. O soutěži i soupeřích mám přehled, takže boje o záchranu se nebojím. Naopak, je to pro mě výzva,“ říká Soviš.

Někdejší vynikající útočník je už třetím buchlovickým trenérem v letošní sezoně. Před ním mužstvo vedli Libor Matoušek a klubový sekretář Josef Křiva.

Ani jeden z nich ale nedokázal tým dostat ze dna tabulky. Buchlovice ve třinácti zápasech získaly pouhých devět bodů, s nejhorší obranou a druhým nejslabším útokem bude těžké soutěž zachránit.

„Flintu do žita ale neházíme. Budeme bojovat,“ vzkazuje soupeřům jednatel klubu Josef Křiva. „Kádr sice není široký, ale potenciál tam je,“ míní zkušený funkcionář.

Nový trenér by měl mít k dispozici stejný kádr jako na podzim. Klub se snaží přivést domů Rašticu z Boršic, v hledáčku má ještě další dva hráče. „Chceme hlavně obránce a útočníka,“ přiznává Křiva.

Všichni pod Buchlovem věří, že mužstvu nakopne uzdravení kapitána Davida Křivy, který si hned v prvním kole v Kunovicích potrhal vazy v kotníku a po návratu si zase odrazil patu na tréninku, takže nedoléčený odehrál pouze pár zápasů. „Je klíčovou postavou týmu,“ ví také Soviš.

Spoléhat však bude také na Belanta, Otrusiníka a další borce. „Bohužel náš mančaft není vyzrálý. Kluci jsou povahově výborní, soudržní, tvoří partu, ale jsou taky hodně mladí a bez toho vůdce to nejde,“ ví Křiva starší.

Fotbalisté Buchlovic v zimní přestávce absolvují turnaj v Uherském Brodě, před jarními odvetami sehrají ještě tři přípravné duely.

Zkušený křídelník Slovácka Jan Kalabiška patří mezi žolíky trenéra Martina Svědíka.
Slovácko odletělo do Turecka bez Kalabišky, ve čtvrtek vyzve Šachtar Doněck