„Před utkáním jsem byl docela nervózní, kluci mi ale pomohli. Už v šatně mě uklidňovali, povzbuzovali. Po prvním zákroku to ze mě spadlo, zápas jsem dochytal celkem v pohodě,“ říká.

V brance se poprvé objevil před dvěma týdny v Těšnovicích, zraněnu jedničku Junaštíka znovu nahradil v sobotu, kdy čelil obrovské kvalitě, druholigovým fotbalistům.

Kolaju dvakrát překonal Marek Jaroň, jednou Jakub Dočkal a ve druhé půli zblízka doklepl balon do sítě veterán Steiner.

„Zápas byl těžký. Soupeř byl velmi kvalitní, měli jsme to složité. Kluci ale bojovali, makali. Popasovali jsme se s tím celkem dobře, bohužel výsledkově nám to moc nevyšlo. I přes jasnou prohru se ale nemáme za co stydět,“ ví dobře.

Nivnice po domácí ztrátě zůstala druhá, na vedoucí Kroměříž B už ale ztrácí osm bodů, což je čtyři kola před koncem nedostižná ztráta. „Je rozhodnuto,“ tuší Kolaja.

Nivnický odchovanec se s prvním týmem připravuje od patnácti let. I když chytá hlavně za dorost, je připravený mužům vždy vypomoct.

„I když jsem v týmu dlouho, pořád se s tím sžívám. Je to jiné než v mládeži, ale snažím se,“ tvrdí.

„Chodím na všechny tréninky, chci se pořád zlepšovat. Jsem rád, že jsem dostal příležitost. Snad si někdy vyzkouším vyšší soutěž,“ přeje si.

Fotbalisté Nivnice (zelené dresy) ve šlágru 22. kola I. A třídy skupiny B podlehli doma vedoucí Kroměříž B 0:4.
Zlínský gratuloval Kroměříži k postupu: Alespoň gól jsme si za výkon zasloužili

Student Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v sousedním Uherském Brodě sní o třetí lize.

Za sebou má krátké štace v akademii Slovácka a v mládeži ČSK.

Zatímco do Uherského Hradiště se v případě nabídky rád vrátí, zpátky do Brodu se mu nechce. „Nebyly tam moc dobré vztahy, ale Slovácko bych vzal,“ přiznává s úsměvem.

Angažmá v ligovém klubu přerušil kvůli náročnému dojíždění.

Zdroj: Libor Kopl

„Taťka jezdí kamionem, není moc doma a mamka na to neměla čas. Byl jsem dítě, teď už bych to zvládl,“ nepochybuje.

Šikovný gólman, jehož vzory jsou Slovinec Jan Oblak z Atlética Madrid a Antonín Kinský z Pardubic, by jednou rád šel po stopách svých idolů, vyzkoušel si vyšší soutěž. „Sen je třetí liga,“ přiznává.

I když v semifinále Poháru hejtmana Zlínského kraje proti Kvasicím nastoupil na hrot útoku, daleko lépe se cítí v bráně. Střílet góly nemíní. „To bylo pouze z nouze,“ dodává závěrem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...