Trenér Pavel Kučera se musí obejít bez zraněného brankáře Radka Janečky. Boršická jednička má urvanou achilovky a dlouhodobě je mimo hru.

Vedení celku z Uherskohradišťska tak hledá hlavně gólmana, ale i hráče do pole. „Máme rozjednaných více variant. Oslovili jsme několik kluků, ale je těžké někoho přivést, protože dobrých fotbalistů je málo a každý si je hlídá,“ říká Kučera.

Boršice i přesto jsou blízko příchodu jednoho hráče, který prošel třetí ligou a na jaře působil v Rakousku. „Jeho jméno si ale zatím nechám pro sebe,“ pousmál se Kučera.

Šanci dostane i dorostenec Jan Šmíd.

Další mladíci by mohli dorazit ze Slovácka. „Jelikož jeho dorost u nás trénuje, chceme navázat užší spolupráci. Zájem máme především o kluky, co vyšli z devatenáctky a neprosadí se v třetiligovém béčku,“ upozorňuje Kučera.

Trenér Libor Soldán přebírá fotbalisty Ostrožské Nové Vsi.
Fotbalisty Ostrožské Nové Vsi povede trenér Soldán. Domů se vrátili tři hráči

Jeho tým zahájil letní přípravu v úterý. Boršice se na start krajského přeboru budou chystat třikrát týdně.

„Připravovat se budeme výhradně na hřišti,“ říká Kučera.

Ohnutka a spol. v červenci čekají tři přípravné zápasy. První duel je na programu v neděli, kdy do vinařské obce dorazí slovenský Bobrov. Příští středu se Boršice utkají s Vnorovy, generálkou bude souboj s Kunovicemi.

Do poháru se nepřihlásily, takže první soutěžní duel odehrají na začátku srpna proti Francově Lhotě.

Hned ve druhém kole je čeká třaskavé derby s Osvětimany.

„Nechceme se jenom zachraňovat, naše ambice jsou vyšší. Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky, abychom se nedostali do situace, kdy řešíme každý bod. Všem se hraje lépe nahoře,“ vnímá Kučera.