„Byla to zajímavá konfrontace se soupeřem, který místo toho, aby nakopával balony dopředu, tak se snažil hrát po zemi a kombinovat, což je mu vlastní. Ani z naší strany to ale nebylo herně špatné, nakonec jsme to uválčili bojovností,“ prohlásil trenér Uherského Ostrohu Bronislav Šálek.

Veškeré kombinace ale brzdily těžký a podmáčený terén, místy na trávníku dokonce stála voda. „Co mi rozhodčí říkal, tak v mistrovském utkání by zápas nepovolil,“ uvedl Šálek. „Před námi se odehráli tři zápasy. Jedna strana byla v pohodě, druhá byla podmočená. Uprostřed hřiště v jednom místě byla taková prohlubeň, kde se míč zastavoval, ale dalo se to odehrát,“ přidává.

V prvním poločase skórovaly oba týmy. Po přestávce šli domácí po druhé trefě Rapanta do vedení, ale Beníček srovnal na 2:2. Šťastnější nakonec byli Ostrožané, vyrovnaný duel rozhodl střídající Beneš.

Fotbalisté Strání. Ilustrační foto
Strání přestřílelo Napajedla, Osvětimany ani Boršice nehrály

Dres domácího týmu navlékl i Kamil Tvrdoň ze Zarazic a Vítězslav Bittner, který dříve hrával v Otrokovicích nebo Přílukách.

Sestavu Slovácka tvořili jeho bývalí hráči ročníku 1978 až 1982. Za hosty, které vedl trenér Václav Bednařík, hráli Orlovský, Beníček, Zimčík, Válek, Botek, Velecký, Hrbek, Vaněk či Nekarda.

„Škoda, že hřiště bylo silně podmáčené a nešlo na něm moc kombinovat. Jinak obě mužstva to vzala velmi zodpovědně, utkání se svojí úrovní blížilo mistrovskému zápasu, i když kvalita se trošku utápěla v kalužích,“ zhodnotil přátelský duel Zdeněk Botek.

V předzápase se utkali bývalí hráči domácího Uherského Ostrohu s ligovými fotbalistkami Slovácka. Zajímavý souboj skončil smírně 2:2.

Stejným výsledkem skončilo také svižné derby dorostenců se sousední Ostrožskou Novou Vsí. Penalty už patřili hostům.

Při oslavách uspěli žáci Uherského Ostrohu, kteří zdolali Ostrožskou Novou Ves 6:2.

V sobotu byla k prodeji i nová kniha s názvem 100 let fotbalu v Uherském Ostrohu, která popisuje celou historii ostrožské kopané od vzniku až do dnešních dnů. Kniha byla slavnostně pokřtěna v neděli při výroční schůzi v restauraci Pod Lipami. „Společně se stolním kalendářem rovněž zhotoveným speciálně k této příležitosti bude k dostání i po oslavách, a to v Informačním centru Uherského Ostrohu na zámku, v trafice pana Antonína Tomečka na náměstí svatého Ondřeje a na stadionu fotbalového klubu v Uherském Ostrohu,“ informuje sekretář klubu Pavel Vlk.

Součástí nabitého program bylo vystoupení gymnastek, mažoretek, šermířů a hudební skupiny Eldorádo nebo také ochutnávka vín. Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na obličej a čtyřkolky.

Oslavy 100 let fotbalu v Uherském Ostrohu

FK Uherský Ostroh muži – internacionálové 1. FC Slovácko 3:2 (1:1)

Branky: Simon Rapant 2, Beneš - Beníček 2

Uherský Ostroh: Varous (Mrkva) – Horák, Mariánek, F. Kovařík, M. Kovařík - Jurčeka, Šálek, Durna, Lopata – Rapant, Pavlas (Grossmann, Mojžíšek, Větříšek, Kozumplík, Beneš, Tvrdoň, Bittner). Trenér: Bronislav Šálek.

Slovácko: Rybníkář (Brázdil) – Orlovský, Beníček, Soviš, Vařecha, Bednařík, Zlatý, Zimčík, Válek, Botek, Velecký, Hrbek, D. Vaněk, Nekarda. Trenér: Václav Bednařík.

Další výsledky: Senioři Uherský Ostroh – Ženy 1. FC Slovácko 2:2, Šálek, Větříšek - Illešová, Furíková.

Dorost: Uherský Ostroh – Ostrožská Nová Ves 2:3 na penalty, Stuchlík, Novotný – Jelének 2.

Žáci: Uherský Ostroh – Ostrožská Nová Ves 6:2