„Na nabídku jsem nekývl hned, ale chvíli to zvažoval. Přemýšlel jsem, zda nezůstanu někde na Slovensku, nakonec jsem se ale rozhodl odejít do Strání,“ říká Matúš.

Zimní posila má motivaci jasnou. Chce se ukázat, předposlednímu týmu divize E pomoct k záchraně čtvrté nejvyšší soutěže. „Hlavní je, abychom nesestoupili a mně se dařilo,“ přeje si.

Zatím je v klubu spokojený, stěžovat si nemá na co. „Prostředí je krásné, parta super,“ říká.

Rodák z Trenčianských Teplic nepatří mezi klasické kanonýry. Gól umí dát, ale také dokáže vypracovat šanci, přejít přes protihráče, založit akci či přihrát na branku.

Jak na tom zimní posila je, ukáže již sobotní jarní premiéra proti Skašticím. „Na první zápas se těším. Jsem plný očekávání. Přece jenom to bude první soutěžní utkání v novém týmu, jiné soutěži,“ líčí.

I když Matúš v zimě laboroval s bolavými třísly a čtyři týdny nehrál žádný zápas, připravoval se individuálně a nyní je stoprocentně fit.

„Nevěděl jsem, jak dlouho budu mimo, ale pro návrat jsem udělal maximum,“ tvrdí. „Byl jsem za fyzioterapeutem, cvičil, posiloval a věřil, že se to znovu dostane do správných kolejí,“ přidává.

Činovníci Strání věří, že formu bude prokazovat hned od začátku svého angažmá. Vždyť v minulosti si v Dubnici, kam přišel už coby mládežník z Trenčína, vyzkoušel i druhou slovenskou ligu. „Ale nějak jsme se politicky neshodli,“ usmívá se.

Po krátkém působení v klubu TJ Cementáreň Ladce se vydal přes reku Moravu, poprvé si vyzkouší zahraničí angažmá.

Do Strání dojíždí z Trenčianských Teplic, kde bydlí, třikrát týdně na trénink a o víkendu na zápas. Společnost mu na cestách dělá trenér Bútora, společně v autě řeší hlavně fotbal.

Milovaný sport je jeho hlavní náplní. Práci momentálně nemá, věnuje se kariéře. „Školu už jsem dokončil, ale chtěl bych se živit fotbalem,“ přiznává vyučený kuchař.

Obdivovatel Jamieho Olivera se zatím do kuchyně nehrne, ale v budoucnu nemá problém vzít do ruky vařečku a stoupnout si za plotnu.

„Lákali mě na sportovní gymnáziu, ale v tom jsem neviděl, když už jsem hrál fotbal. Vaření mě baví, po kariéře se k němu mohu vrátit,“ věří.

Kdyby měl servírovat své oblíbené jídlo, milovníci české nebo slovenské kuchyně by měli smůlu. „Mám rád pizzu nebo těstoviny, takže bych volil mezi těmito pokrmy,“ dodává na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...