„Hodnocení je negativní. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát a o tom to celé je,“ říká zklamaně trenér Strání Igor Gúčik. „Jenom v prvním poločase, kdy se hrálo na jednu branku, jsme neproměnili šest čistých brankových příležitostí. Nevím, zda to bylo naší nemohoucností nebo nám gól nebyl souzený,“ přidává zklamaně slovenský kormidelník.

Dvě branky měl na kopačce Michalec, další tutovky zazdil Fruhauf. V zakončení neuspěl ani stoper Lorenc. „Ve druhém poločase jsme chtěli trápení ukončit a konečně dát gól. Balon jsme ale do sítě nedotlačili,“ mrzí Gúčika.

Fotbalisté Strání byli i po přestávce nebezpečnější, v zakončení ale byli nepřesní. Další šance zahodili střídající Durec s Fruhaufem. A měli i smůlu, když jim gól kvůli ofsajdu neuznal rozhodčí. „Chlapcům nemohu upřít snahu, ale střelecká nemohoucnost byla velká,“ prohlásil Gúčik.

Brňané se po většinu utkání pouze bránili a občas vyrazili do nějakého brejku. Domácí brankář Popelka ovšem moc práce neměl. „Bystrc měla jednu velkou šanci, jinak nic,“ řekl kouč Strání.

Celek z Uherskohradišťska se mohl posunout před Břeclav na jedenácté místo a mít klid, takto se dál musí ohlížet za sebe. „Výhry by nám zajistila záchranu, takto musíme bojovat dál,“ ví Gúčik.

Jeho tým se před vlastními fanoušky představí už v pátek, kdy ve státní svátek hostí Žďár nad Sázavou. „Nečeká nás nic jednoduchého, ale fanoušky se pokusíme na Velikonoce potěšit dobrým výkonem a výhrou,“ dodává Gúčik.

Fortuna Divize D, 20. kolo 

FC Strání – FC Dosta Bystrc 0:0

Rozhodčí: Bebenek – Dudek, Kotala (Volf)

Žluté karty: Lorenc, Mimochodek – Buriánek, Hladký, Pohanka

Diváci: 280

Strání: Popelka – Holík, Gardian, Lorenc (65. Palík), Koníček (60. Bruštík) – V. Čaňo (58. Durec), Mimochodek, Silnica, O. Čaňo - Fruhauf, Michalec.