„Byla to hodně zajímavá konfrontace, protože se potkaly dva zcela odlišné herní styly. Zatímco soupeře vyznává jednoduchý fotbal s nakopávanými balony dopředu, my se snažíme kombinovat a dopředu chodit postupným útokem,“ říká trenér Strání Erik Sameš.

Slovenský kouč byl i přes nějaké chyby nakonec spokojený.

„Hlavně s tím, že jsme umazali dvougólové manko, soupeře ve druhé půli dostali pod větší tlak a kromě branek jsme si vypracovali další šance,“ uvedl Sameš.

Neudorfu patřila úvodní část. Rakušané, v jejichž sestavě vyčníval bývalý hráč Slovácka, Kroměříže nebo Hodonína, Zdeněk Šturma, zahrozili už před prvním gólem. Do přestávky pak přidali z penalty i druhou branku.

„V prvním poločase mně vadilo, že jsme soupeři nechali spoustu času a prostoru na práci s balonem. Tak jsme dostali i druhý gól po rychlém protiútoku, kdy jsme nedostoupili hráče a z toho pak byla penalta,“ pravil Sameš.

S hráči si ale nedostatky v krátké přestávce vysvětlil. Výsledkem domluvy byl zlepšený výkon a vyrovnané skóre.

„Kluky jsem nabádal, aby důsledněji dostupovali soupeře, kterého měli dostat pod tlak, což se nám celkem dařilo. Za svoji zvýšenou aktivitu jsme byli odměněni dvěma góly,“ uvedl slovenský kouč.

Strání ale tentokrát nebylo tak efektivní jako v posledních dvou zápasech, takže další slibné příležitosti neproměnilo. Po přestávce ale několikrát zahrozili i fotbalisté Neudorfu.

Výsledkem nakonec byla spravedlivá remíza.

„Líbilo se mi, že to hráči nezabalili a stáhli dvougólové manko. Pro mě to je zajímavý poznatek, že mužstvo má bojovného ducha,“ těší Sameše, který při sobotním utkání sledoval činnost hráčů ve středu pole.

„V týdnu jsme na toto téma měli s kluky nějakou debatu. Všímal jsem si jejich aktivity, zlepšení. Do budoucna bych ale chtěl, abychom balon drželi ještě víc a lépe kombinovali na polovině soupeře. Celkově se mi to ale líbilo, i když ve hře samozřejmě byly chyby i nedostatky,“ prohlásil.

Z týmu soupeře vyzdvihl zmiňovaného Šturmu, který byl rozdílovým hráčem. „Možná se s některými našimi kluky znal, ale byl aktivní, běhal po celém hřišti. Určitě na sebe upozornil velmi dobrým výkonem. Hned bych si ho k nám vzal,“ dodal s úsměvem Sameš.

Přípravný fotbal -

FC Neudorf – FC Strání 2:2 (2:0), hráno na umělé trávě v Luhačovicích

Branky Strání: 69. Lorenc, 84. Kolaja

Strání: Popelka – Gardian, Fruhauf, O. Čaňo, Holík Silnica, Horňák, Hruboš, Spáčil, Lorenc Michalec (V. Čaňo, Kolaja).