„Samozřejmě jsme zklamaní. Negativní série se prodlužuje,“ povzdechl si kouč Strání Erik Sameš, jenž se po peněžitém trestu vrátil zpátky na střídačku. Mužstvu ale svojí přítomností v těsné blízko postranní čáry nijak zvlášť nepomohl. „Měli jsme na to, abychom s Přerovem zvítězili. Vypracovali jsme si dost šancí ke skórování. Dokonce jsme vstřelili dvě branky, které ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal,“ posteskl si Sameš.

Oba góly fotbalisté Strání zaznamenali ve druhé půli za nepříznivého stavu 0:1. Hosté šli do trháku hned po přestávce, kdy domácí nezakončili nadějně rozehranou akci. Po zbytečné ztrátě, rychlém protiútoku a špatně zahraném ofsajd systému se trefil Masný.

Celek z Uherskohradišťska přitom už v prvním poločase několikrát zahrozil. Dvakrát nebezpečně hlavičkoval Jahoda, Michalec zase z hranice šestnáctky orazítkoval tyč.

Domácí se i ve druhé půli snažili kombinovat a útočit. Blízko vyrovnání byl Jahoda, v jasné šanci neuspěl ani Horňák, který po Michalcově úniku a přihrávce vůbec netrefil míč. „Fotbal se hraje na góly a my měli pouze šance,“ poznamenal Sameš.

Proti Přerovu nepostrádal pouze Lorence, který zamířil do třetiligového Uherského Brodu, ale zraněného kapitána Gardiana. „Má problémy se svalem, takže jsme nechtěli riskovat,“ vysvětluje kouč Strání, který ze stejného důvodu raději šetřil i útočníka Salaye. „Ten zvládl odehrát alespoň závěrečnou půlhodinu,“ hlásil Sameš.

Zkušeného Gardiana nahradil Silnica. Třiadvacetiletý středopolař zaskočil na stoperovi a na ruku si navlékl kapitánskou pásku. „S jeho výkonem jsem spokojený. Jeho výkony jsou neustále nahoru,“ dodal Sameš.

Zlepšit se musí ale ostatní hráči Strání, které v dalším kole čeká venkovní duel v Kozlovicích.