Překvapivou informaci slovácký klub zveřejnil na facebookovém profilu už v sobotu večer, Sameš ji pak v neděli dopoledne potvrdil. „Je to pravda. Končím na vlastní žádost,“ přiznal sedmatřicetiletý kouč, který přišel do Strání letos v lednu.

Kvůli pandemii koronaviru a zrušené jarní části sezony si premiéru mezi muži odbyl až na začátku srpna. I když tým z pomezí moravsko-slovenských hranic úvodní duel v Holicích výsledkově zvládl, herně to drhlo a zlepšení nepřišlo ani v dalších duelech.

Strání postupně podlehlo Slavičínu, Skašticím i Přerovu, ve středu navíc prohrálo v 1. kole MOL Cupu s Kroměříží 1:5. Právě kvůli nepřesvědčivým výkonům a výsledkům se někdejší mládežnický kouč Slovácka či Trenčína rozhodl v klubu po pár měsících skončit.

Záložník Strání Filip Hruboš (ve žlutém dresu) se v sobotním zápase s Přerovem neprosadil.
Třetí porážka v řadě. Strání doma neuspělo ani s Přerovem

„Dojíždění mi nevadilo. Přece jenom z Trenčína, kde bydlím, to nemám tak daleko. Mužstvo ale nefunguje, takže jsem po nepovedeném startu do sezony vyvodil důsledky. Došel jsem k závěru, že jako trenér nesu největší zodpovědnost, proto si myslím, že můj konec prospěje týmu,“ je přesvědčený.

„Věřím, že můj odchod dodá chlapcům nový impuls a pomůže jim se zvednout a začít vyhrávat,“ přidává.

Podle Sameše je ve Strání dobře poskládaný mančaft. „Výsledky ani hra bohužel neodpovídají kvalitě mužstva,“ ví dobře.

Zatímco slovenský kouč se po konci ve Strání chce věnovat svému koníčku, a tím je cestování, mužstvo převezme asistent Ondřej Machala. Známý mládežnický trenér by měl divizní celek vést minimálně do konce podzimní části. Nyní si podle informací Deníku shání asistenta.