Nebylo vám divné, že Strání hledá trenéra?
Překvapený jsem byl asi jako všichni. (úsměv) Strání ovládlo krajský přebor, vyhrálo i pohár, takže by mě nenapadlo, že bude hledat trenéra. To byla také má první otázka na pana Popelku.

Musel vás přemlouvat dlouho?
Váhal jsem nad nabídkou dlouho. V letním období mám totiž dvě rodinné slavnostní události, na kterých bych neměl chybět, s tím související povinnosti, a tak bylo mou podmínkou, aby dopadlo dobře rozlosování soutěže. To se podařilo. Na všech ostatních věcech jsme se dohodli s panem manažerem Popelkou velice rychle.

Co vás nakonec přesvědčilo k návratu na lavičku?
Určitě rozhodly ambice klubu. Při jednáních jsem cítil, že můžeme mít společný pohled na fotbal a také na fungování týmu.

Co si od angažmá u divizního nováčka slibujete?
V první řadě bude naším společným cílem vyhnout se záchranářským starostem a tím dostat čas a klid na budování kvalitního týmu. Jak rychle a v jaké kvalitě se nám to podaří, ukáže až čas. A toho je v našem fotbalovém prostředí v létě vždycky málo.

Fotbalisté Strání v předstihu ovládli krajský přebor Zlínska a slaví double.
Popelka vysvětluje výměnu trenéra. Ve Strání končí Horňák i další tři hráči

Vnímáte, že Strání patří mezi rivaly Uherského Brodu. Návrat do ČSK ve hře nebyl?
Samozřejmě jsem to za svého, téměř pětiletého působení, v Uherském Brodě cítil, ale stejnou soutěž spolu družstva dospělých nikdy nehrály. Po jeho hektickém závěru a důležité záchraně třetí ligy jsem nabídku z Uherského Brodu nedostal.

Jak bude vypadat realizační tým? Budete mít nějakého asistenta?
Počítáme s tím, že bych si k týmu měl vybrat asistenta. Zatím je to všechno trochu hektické, takže tuhle pozici vyřešíme za pochodu. Další členové realizačního týmu budou pokračovat.

Jak dobře znáte kádr Strání?
Jsou tam hráči, kteří se mnou byli v Uherském Brodě. Pár utkání Strání jsem si pustil na internetu, takže už nějakou představu o mančaftu mám. S ohledem na odchody a také vyšší soutěž jsme s manažerem domluvení na posílení týmu. Nějaké posily mělo Strání rozjednané už před mým příchodem. Na dalších neustále pracujeme.

Viděl jste Strání na jaře v nějakém zápase?
Osobně ne. Nijak jsem se na tohle angažmá předem nechystal. (úsměv)

Jaká bude letní příprava?
Přípravu začneme desátého nebo jedenáctého července, to je ještě v řešení. Řekl bych, že bude vesměs podobná jako ve třetí lize. Bude ale ušitá na míru Strání.