„Chtěl bych Žiaru poděkovat za šanci, kterou jsem dostal. Je to pro mě příležitost a čest působit v nejvyšší slovenské soutěži. Těším se na práci s hráči i realizačním týmem. Doufám, že se nám bude dařit a odrazíme se k lepším výsledkům. Snad první ligu zachráníme," prohlásil Kameník po svém nástupu do funkce.

Kameník bere nové angažmá jako další velkou výzvu.

„Těším se, až poznám prostředí, fanoušky i stadion. Dva zápasy jsem viděl naživo, několik utkání pak ze záznamu, takže představu o mužstvu mám,“ uvedl Kameník.

FK Pohronie je klub, který sídlí ve městě Žiar nad Hronom v Banskobystrickém kraji. Po devíti kolech je se sedmi body poslední. Vedení klubu věří, že Kameník mužstvo dokáže pozvednout a přivede jej k záchraně.

„Nikdy to není příjemné. Pro trenéra ani pro klub, ale je to nějaká startovní pozice, od které se můžeme odrazit jenom výš,“ věří.

Člen klubového představenstva Martin Baláž si od nového trenéra hodně slibuje. Před novináři se vyjádřil i k dalším změnám uvnitř klubu.

„Připravujeme se na vstup zahraničního investora, který se stane partnerem klubu, a který přinese jednak kapitál a také personální know-how. I změna trenéra je v tomto kontextu. Byla připravená na pozdější dobu, ale vedení se rozhodlo udělat ji teď. Je potřeba přinést nějakou vizi. Trenér Kameník je mladý a progresivní,“ říká Baláž.

Na soupisce Pohronie je i záložník Michal Obročník. Kromě bývalého hráče Liberce tvoří kádr převážně zahraniční fotbalisté. Právě s nimi Kameník pracoval už při angažmá ve Zlíně, kde dělal asistenta Bohumilu Páníkovi, Michalu Bílkovi, Romanu Pivarníkovi i Josefu Csaplárovi. Právě po jeho odvolání převzal ševce a vedl je z pozice hlavního trenéra.

Na začátku března byl ale po neúspěšném vstupu do jarních odvet odvolán. Nyní se vrací znovu do nejvyšší soutěže, i když na Slovensku. Dříve Kameník působil také ve Slovácku nebo Jihlavě, naposledy vedl divizní Strání a zároveň fungoval i jako hrající kouč Zlechova. V obou amatérských klubech ale nyní končí.