Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Hrát se asi nebude. Volali nám z Kozlovic, že mají hřiště pod vodou. Je to nepříjemné, ale chápeme to. Nikdo si nechce hned v prvním utkání rozbít hřiště. Musí to ještě posvětit svaz. My však sháníme ještě jednoho soupeře. Bude to těžké, ale musíme se s tím poprat. Poslední variantou je, že si zahrajeme proti sobě,“ říká trenér Strání Vladimír Beker.

Na soutěžní premiéru v novém klubu si tak musí počkat.

Trenér fotbalistů FC Strání Vladimír Beker po utkání s Luhačovicemi

Zdroj: Libor Kopl

Lídr divize E je ale na start druhé poloviny sezony dobře nachystaný. Miklovič a spol. velmi slušně zvládli přechod z umělé trávy na přírodní pažit. V pátek na Zelničkách pobyli na tréninkovém hřišti, v sobotu dopoledne se představili v Korytné, kde si to i přes horší podmínky užili.

Přípravný fotbal -
FC STRÁNÍ – FK LUHAČOVICE 3:0 (2:0), hráno v Korytné
Branky: 6. Hruboš, 26. M. Michalec, 84. Miklovič. Rozhodčí: Bartoň – Němec, Vyroubal. Diváci: 100.
Strání: Nemrava - Macháčik, Kičin, Dekleva, Holík, Silnica, Spáčil, Jurčeka, M.Michalec, Hruboš, Miklovič. Střídali: Čubík - J.Michalec, Řihák, Jahoda, Švrček, Nomilner.

„Konečně jsme si zkusili přírodní trávu, což je super. Přišlo mi, jako by šli kluci na hřiště vůbec poprvé, tak moc se těšili,“ uvedl Beker.

Kouče Strání výhra 3:0 nad Luhačovicemi potěšila, výsledek ale mohl být ještě daleko výraznější.

„Luhačovice nás dobře prověřily. Prokázaly, že mají kvalitní mančaft. Právem jsou čtvrté v krajském přeboru. My jsme dali tři branky po krásných kombinacích, do hry jsme si přenesly věci z tréninku. Ten rukopis je tam patrný,“ těší Bekera.

Mrzet jej mohla jenom nižší produktivita. „Je pravda, že jsme další velké šance zahodili. Měli jsme dát více branek. Škoda, že nám to lítalo kolem tyčí, všechno jsme zakončovali vedle,“ posteskl si Beker.

Divizní favorit šel do utkání v téměř kompletním složení. Scházel jenom obránce Čaňo. „Ondra si v pátek na tréninku podvrtl kotník, není to nic vážného,“ říká kouč.

Známý podnikatel a bývalý kancléř prezidenta České republiky Vratislav Mynář působí v Osvětimanech.
Kauza Mynář pokračuje. Odvolací komise FAČR zase vrátila případ etické komisi

Zbytek mužstva se proti Luhačovicím protočil, fanoušci viděli všechny borce. „Nic jsme nepodcenili, šli jsme do toho naplno. Kluci dodrželi taktické pokyny. Chtěli jsme hrát víc kombinačně, ale v některých situacích to nešlo,“ ví dobře.

„Myslím, že jsme nachystaní dobře. Ještě to doladíme a jdeme si za svým cílem,“ dodává odhodlaně.

Zatímco celek z Uherskohradišťska čeká na jaře boj o první místo, vítězství v divizi, Luhačovice žádné velké cíle nemají. Chtějí udržet pozici v popředí tabulky krajského přeboru, hrát dál nahoře.

Sobotní duel byl pro partu kouče Martina Bernátka, který musel kvůli několika absencím nastoupit do zápasu, dobrou konfrontací, zajímavým testem.

„Pro nás to byla první zkouška na přírodní trávě. Měli jsme z nerovného hřiště trošku obavy, ale zůstalo tvrdé a nakonec to nebyla až taková překážka,“ míní Bernátek.

Záložník FC Strání Tadeáš Jurčeka po utkání s Luhačovicemi

Zdroj: Libor Kopl

Soupeř z vyšší soutěže dal Luhačovicím zabrat víc. „Kvalita Strání se prokázala. Z první šance udeřilo, celý zápas bylo lepší. My jsme na utkání přijeli ve dvanácti lidech, v tomto složení nešlo Strání konkurovat,“ ví dobře.

Celku z lázeňského města chyběl nejen brankář Švec, ale i Tomáš Hruboš, ale i Štěpán Červenka nebo posila ze Vsetína Martin Mydlář.

Luhačovice i bez nich vstoupily do utkání aktivně. Zahrozily jako první, vypracovaly si dvě nebo tři šance, ale žádnou z nich neproměnily a nakonec byly rády i za porážku 0:3.

„Strání nás ve druhém poločase ještě více přitlačilo. Na víc jsme neměli,“ přiznává Bernátek.

Jeho tým nyní čeká víkendové soustředění v Brumově. V generálce se pak fotbalisté Luhačovic utkají s Velkými Karlovicemi.

Slušná návštěva v Korytné viděla zajímavý fotbal. Strání šlo do vedení v 6. minutě, kdy se parádně trefil Hruboš. Druhý gól přidal po akci Jurčeky zblízka dorážející Mario Michalec. Triumf v závěru střetnutí završil Miklovič.

Slovenský kanonýr mohl dát více branek, ale v prvním poločase poslal balon centrem na břevno, po změně stran pálil dvakrát ve vyložené pozici mimo. Další tutovku zazdil Jan Michalec, několik dobrých zákroků si připsal si luhačovický gólman Piják, jenž do lázeňského města vrátil ze Šumic a v mateřském klubu bude vypomáhat.