Celek z Uherskohradišťska z platonické převahy žádnou branku nevytěžil, v divizi E přezimuje s pouhými devíti body na předposledním třináctém místě. Horší je jenom nováček z Holešova.

Na Zelničkách se v dlouhé zimní přestávce chystají razantní změny. Nový šéf klubu Antonín Popelka stejně jako parťák Jaroslav Gardian na střídačce prvního mužstva končí, do startu druhé poloviny sezony musí najít nového kouče.

„Za nevydařeným podzimem musíme určitě udělat tlustou čáru a vyřešit nejen nový realizační tým, ale velký zásah čeká i hráčský kádr. Musíme přivést zkušené hráče, protože těch šest třicátníků, co u nás nedávno skončilo, se nám nepodařilo nahradit a právě ty nezkušenosti nás srážely,“ říká Popelka.

Strání se podzimem protrápilo, lepší výsledky nepřinesl ani konec slovenského kouče Laca. Celek z Uherskohradišťska ve třinácti duelech vstřelil stejně jako Holešov jenom osm branek, horší produktivitu nikdo neměl.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) doma udolali i Dolní Benešov.
Broďané přemohli Dolní Benešov. Tři body vystřelili Gettler s Jaroňkem

Střelecké trápení vygradovalo na Zelničkách o dušičkovém víkendu, Vsetínu stačila ke třem bodům jediná pořádná střela na bránu. Chybu Leskovana v rozehrávce potrestal po rychlém brejku zakončující Stuchlík.

„Hosté k nám přijeli s jedním náhradníkem a defenzivním taktikou, což jim nakonec stačilo. My jsme ze své platonické převahy vytěžili spoustu situací, ale gól bychom nedali asi ani do Vánoc,“ posteskl si Popelka.

V šestnáctce soupeře se nedařilo Hrubošovi, přesný nebyl ani Moďoroši.

„Přitom první poločas byl z naší strany herně docela dobrý, bohužel jsme ze spousty náznaků a slibných akcí vystřelili jenom jednou na jejich bránu,“ povzdechl si kouč Strání, který postrádal zraněného středopolaře Silnicu.

Spoluhráče zásoboval hlavně velmi dobře hrající Jahoda, ale žádný z jeho zajímavých centrů a přihrávek se neujal. „Na hrotu útoku nám chyběl lepší výběr místa, důraz. Balony jsme míjeli, netrefovali. Nebyl tam nikdo, kdo by vzal zodpovědnost na sebe,“ ví Popelka.

Dobře bránící Valaši, kterým chyběla řada hráčů, se nikam nehnali. Po vedoucí brance se ještě více zatáhli a hubený náskok taktickým výkonem a poctivostí už ustrážili. „Bohužel nemáme hráče, který by s s tím poradil,“ dodal Popelka.

Teď je na něm, aby v zimě našel někoho, kdo Strání pozvedne a posune do horních pater divizní tabulky.

Divize E, 1. kolo -

FC Strání – FC Vsetín 0:1 (0:1)

Branka: 41. Jan Stuchlík
Rozhodčí: Mankovecký - Krupa, Jurajda (Vidlák)
Žluté karty: Jahoda, Spáčil – Dulík, Stuchlík, Gerža, Vítek, Dekleva
Diváci: 250
Strání: Pjajko – Holík, Řihák, O. Čaňo, Sedláček (71. Salay) - Jahoda, Horňák, Spáčil, Leskovjan – Hruboš (56. Hnilo), Moďoroši. Trenér: Popelka.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …