„Vítězství je povzbudivé. Jsem rád, že se nám podařilo proti soupeři z vyšší soutěže zvítězit. Kluky výsledek potěší a rozhodně i namotivuje. Je vidět, že jsme konkurenceschopní a můžeme se rovnat i týmům z vyšší soutěže,“ prohlásil nový trenér Strání Erik Sameš.

Podle něj bylo utkání podobné tomu předcházejícímu, které účastník divize E sehrál na umělé trávě v Kroměříži proti Kvasicím.

„Domácí rovněž měli několik velmi dobrých gólových situací, které ale neproměnili. My jsme sice taky něco zahodili, ale celkově jsme byli efektivnější. Podařilo se nám dát tři góly, domácím jenom dva, což rozhodlo,“ pronesl Sameš.

Otrokovice nikdy předtím hrát neviděl, Kroměříž ve vzájemném utkání ovšem na slovenského kouče působila daleko organizovanějším a sehranějším dojmem.

„Její hra byla taková ucelenější. Měla svoji tvář. Otrokovice ale taky měly v sestavě zajímavé hráče,“ uvedl Sameš.

Viktorka doplatila na zahozené tutovce.

„V první půlce jsme nedali asi tři nebo čtyři loženky. Naopak soupeř nám dal z první šance gól a byl na koni,“ uvedl otrokovický stoper Tomáš Dekleva.

Skóre ve 23. minutě otevřel hostující Hruboš, vzápětí domácí zchladil Horňák. Celek ze Zlínska ale dokázal ve druhé půli skóre srovnat.

„Pak byla hra spíše mezi šestnáctkami. Nakonec ale hosté proměnili brek a bylo hotovo,“ povzdechl si Dekleva.

Rušný duel rozsekl v 90. minutě Bruštík. Otrokovice už neměly možnost reagovat.

„Posun u hráčů vidím hlavně v obranné fázi při napadání soupeře. Jsem rád, že se nám daří věci, které nacvičujeme v tréninku přenést i do zápasu. I když neříkám, že je tam vidět všechno, ale náznaky tam jsou,“ dodává Sameš, který zatím nemohl využít služeb ex-ligisty Ondřejky.

Bývalý útočník Slovácka či Hulína totiž pracuje v Praze a nestíhá tréninky. Zda bude nosit dres Strání i na jaře, zatím není jisté.

Přípravný fotbal -

FC Viktoria Otrokovice – FC Strání 2:3 (1:2)

Branky: Malý, Mlýnek - Hruboš, Horňák, Bruštík

Strání: Popelka - Gardian, O. Čaňo, V. Čaňo, Holík, Hruboš, Horňák, Silnica, Lorenc, Spáčil, Michalec. Střídali: Bruštík, Kolaja, J. Popelka