„Jsem spokojený. Kluci hlavně ve druhé půli podali velký kolektivní výkon. Do karet nám nahrály také výsledky týmů kole nás, kterým jsme trochu odskočili. Doufám, že zima bude trošku klidnější. Uvidíme, co se bude v zimě dít. Snad mužstvo posílíme a venku už nebudeme fackovaným panákem,“ přeje si kouč Strání Igor Gúčik.

Jednoduché to ale domácí tým proti Humpolci rozhodně neměl. Strání paradoxně pomohlo střídání Mimochodka po čtvrt hodině hry. „Měl zdravotný problémy. Od pátku nemohl pořádně dýchat. Chtěl to zkusit, ale nešlo to,“ řekl Gúčik.

Slovenský kormidelník místo Mimochodka poslal do hry Palík, jenž se ve 28. minutě opřel do míče a z trestného kopu poslal Strání do vedení. Jinak toho v úvodní části moc k vidění nebyli. „První poločas byl těžký. Zápas ovlivnil silný vítr. Oba týmy spíš nakopávaly, nikdo neměl moc dlouho balon pod kontrolou. Nebylo to úplně ideální, neměli jsme žádný tlak,“ uvedl Gúčik.

Strání se však po vedoucí brance klidnili a po přestávce se dostali do tempa. Výsledkem byly další dva góly v síti soupeře. V 65. minutě zvýšil Pilka, který v závěru korunoval triumf domácího celku.

Celek z Uherskohradišťska nakonec mohl vyhrát ještě vyšším rozdílem, další příležitosti ale nevyužil.

Fortuna Divize D, 14. kolo -

FC Strání – A.F.C Humpolec 3:0 (1:0)

Branka: 65. a 82. Libor Pilka, 28. Michael Palík

Rozhodčí: Řezníček – Hubený, Kološ (Ondráš)

Žluté karty: Frühauf, Durec – Matyáš, Sládek

Diváci: 222

Strání: Popelka – Holík, Gardian, Lorenc, Mimochodek (16. Palík) – Pilka (81. Beneš), Durec (77. Bruštík), O. Čaňo, Silnica, V. Čaňo – Frühauf.