Oslabený Slovan nedělní duel rozhodl čtvrt hodiny před koncem, kdy se trefil David Pazourek.

„Samozřejmě jsme zklamaní. Doma je chtěli získat alespoň bod. Tomu jsme všechno přizpůsobili. Dlouho to vypadalo, že remízu uhrajeme, nakonec jsme to nezvládli. Soupeř ale ukázal, že má jeden z nejlepších týmů v soutěži a oprávněně postupové ambice,“ uvedl člen výkonného výboru FC Strání Antonín Popelka.

Domácí tým se proti favoritovi zaměřil hlavně na defenzivu a Rosice dlouho do šancí nepouštěl. Klíčové chvíle bojovného utkání přišly až ve druhém poločase. Nejprve byl pk druhé žluté kartě vyloučen hostující Mouka.

Pak Slovan promarnil výhodu pokutového kopu. Kanonýr Malata nedovolený zákrok obránce Mimochodka nepotrestal, když z penalty mířil těsně vedle.

Fotbalisté třetiligového Uherského Brodu vstoupili do nové sezony s posilami i novým generálním partnerem, firmou Česká zbrojovka. Foto:
Povedený start. První výhru Uherského Brodu zařídily letní posily

Strání nepříjemnou chvíli přečkalo a následně bylo blízko vedoucí brance. Rána Slováka Durece se ovšem od břevna a tyče odrazila mimo. Rosičtí fotbalisté ale i v deseti byli nebezpečnější a za svoji aktivitu byli odměněni v 75. minutě, kdy duel rozhodl Pazourek.

Domácí hráči bojovali, ale na vyrovnání nedosáhli. Platonická převaha šance nepřinesla. Hosté už s hubený náskok bez větších problémů pohlídali. „Na konci utkání nás scházela síly,“ říká Popelka.

Strání, která i přes výstavbu nových kabin odehrálo úvodní letošní duel na vlastním stadionu, k prvním bodům nepomohly ani dvě posily. Vedení klubu v týdnu přivedlo záložníka Michala Gavendu a obránce Robina Holíka.

Devatenáctiletý Gavenda patří mezi odchovance Velehradu, naposledy působil v Boršicích. Holík se do Strání dostal přes rodné Záhorovice, mládež Slovácka, Otrokovice a Uherský Brod, který strávil minulou sezonu. „Snad ještě nějaké hráče přivedeme,“ věří Popelka.

Strání nyní čeká série pěti venkovních duelů v řadě. Na Zelničky se parta kouče Gúčika vrátí až v polovině září.

„Máme tady staveniště, které je ohraničené. Hráči i rozhodčí měli k dispozici buňky. Zápas s Rosicem ukázal, že bychom i dál mohli hrát doma, ale už jsme se rozhodli a nebudeme to měnit. Snad venku nějaké body získáme,“ věří Popelka.

FC Strání – FC Slovan Rosice 0:1 (0:0)

Branka: 75. David Pazourek. Rozhodčí: Šimoník – Poláček Vlk (Prokop)
Žluté karty: Palík, Silnica, Mimochodek – Kugler, Moučka, Drbal, Červená karta: 54. Dominik Moučka (Rosice)
Diváci: 213
Strání: Popelka – Holík, Gardian, Lorenc, Mimochodek – Pilka (82. Dudášik), Palík (66. O. Čaňo), Silnica, Durec, Gavenda - (69. Bruštík) - Frühauf.